Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 1.4-es (8 szelep,75 le),...

Egy 1.4-es (8 szelep,75 le), benzines motor kb. mennyivel eszik többet autópályán, mint országúton? Illetve városhoz képest többet vagy kevesebbet fogyaszt?

Figyelt kérdés
2018. júl. 22. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Igen.
2018. júl. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Milyen autó, mekkora kaszni, mekkora tömeg?
2018. júl. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

-10 és +10 liter között. Használatfüggő ugyanis.

(Régi kocsink 1.6-os motorral rendelkezett. Autópályán a legjobb fogyasztás 7,1 liter volt, legrosszabb 14,5. Autóúton 6,4 és 18,3 liter. Városban pedig 8,5 és 16,9 liter. Közben az autón nem történt semmilyen változtatás, csupán csak máshogy közlekedtem vele.)

2018. júl. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez csakis attól függ, hogy mennyivel mész.

Ugye nem kötelező 150-nel nyomulni.


Ha beállsz 90-nel egy kamion mögé, akkor még kevesebb is lesz a fogyasztásod, mint főúton. Ha meg 150-nel tolod neki, akkor nagyjából a városi fogyasztásoddal kalkulálhatsz.

2018. júl. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Peugeot 206 kombi, egy tonna.
2018. júl. 22. 21:53
 6/8 anonim ***** válasza:

1.4es motor autóúton fogyaszt legjobban.

Vezetési stilustól függöen kb 1-2 literrel lehet több pályán , illetve városban.

Nekem az 1,3-as Toyotám 6,3-8 közt fogyasztott nagyrészt Budapest és autópálya.

2018. júl. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1 literrel biztosan, de a másfél sem lehetetlen. Nálam városban is kevesebbet fogyaszt mint autópályán. Az 1,4 nem egy pályagép, na.
2018. júl. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Értem a kérdés lényegét de szerintem most nem az a hangsúly,hogy autópálya vagy országút hanem a sebesség ill. fordulatszám. Nekem egy 1.4 16szelepes 75lóerős Fabia van és folyamatos 120as tempóval átlag sokkal jobban fogyaszt mint városban szarakodva,piros lámpák közepette és hozzátenném, még jót is tesz neki néha pont úgy, mint a dízeleseknek. Sokan azt gondolják,hogy csak dízenél jöhet elő a kormolódás probléma és az eldugulások ,pedig óriásit tévednek. Amikor megvettem ezt az autót totálisan kormos volt az EGR szelep. Tökéletesen kipucoltam ,elvittem egy jó kis körre és már akkor éreztem a különbséget, sokkal jobban húzott! Pl. pont most jöttem vissza vidékről tegnap, megállás nélkül kb. 4 óra az út de ezt 120-130as tempóval sikerült megtennem 3óra30perc alatt és még 2x meg is álltam kb 5percre de ezen kívül próbáltam tartani a 120at! Elmondom nektek bárcsak így fogyasztana városban is! Ugyanis a sok kis rövid távokkal meg dombokkal viszont sokszor megeszi az életem! Még egy dolog,hogy benzinesnek is jót tesz néha az autópálya 120as meghajtása(és most itt nem arról besézlek,hogy menj 2 kört ennyivel hanem lehetőleg legalább egy tartós félórán át! Mióta megvettem szinte 1-2 kivétellel megállás nélkül világít a lambdaszonda! Már oda fele hajtás után elaludt a hiba és azóta sem jött vissza! Szóval a lényeg,a vezetési lehetőségek? illetve stílus. Sok értelmét akkor sem látnám 120-130as tempó felett közlekedni ha Ferrarim lenne mert ezzel a tempóval is jelentősen lehet javítani a 90es tempóhoz képest. Ha valaki ennél jobban siet és órákig tart vegyen repülőt főleg itthon. :)
2019. nov. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!