Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van kézzel fogható bizonyítéka...

Van kézzel fogható bizonyítéka annak, hogy a prémium benzinek jobb hatással vannak a motorra és kevesebbet fogyaszt tőlük az autó?

Figyelt kérdés

Pl. MaxxMotion, VPower, stb. Olyanokra gondolok, amik megvehetők a népszerű benzinkutakon, de nem 95-ösök.

Többször tankoltam már olyat, de a fogyasztáson nem észleltem számottevő javulást, a motor élettartama meg eléggé megfoghatatlan dolog egy átlag autós számára.



2022. febr. 16. 07:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Mégis mit vársz? Egyiktől sem lesz rakéta a kocsi. Vegyél két új kocsit és az egyiket csak sima másikat csak prémium üzemanyaggal használd. 5 év után vizsgáltasdd be az injektoraikat és máris lesz kézzel fogható bizonyíték.
2022. febr. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

Apróbetűs rész a Shell V-Powernél:

"A motorok állapotának javulását, illetve az energiaveszteség minimalizálását az üzemanyagellátó-rendszer létfontosságú alkatrészeiben, így a beömlőszelepben és/vagy az üzemanyagfecskendőkben fellelhető teljesítménykorlátozó lerakódások eltávolításával sikerül elérni. A valós hatást és előnyöket több tényező befolyásolhatja, többek között a jármű típusa és állapota, a vezetési körülmények és a vezetési stílus."

2022. febr. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb kamu sztem, fogyasztást nem csökkent, tesztelték is TC ben anno.

A vpower diesel nekem segített, néha nem reagált a kocsi gázadásra, valszeg üzemanyagszűrő miatt, tankoltam ilyet a shellnél párszor és azóta nem jelentkezik a dolog.

2022. febr. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Shell-tol tankoltam a fuelsavet magasabb volt a fogyasztasom.

95 premiumot tankolom 95 shell v powert (100as nincs a kuton ahova jarok)

Alacsonyabb a fogyasztasom, jobban reagal a gazadasra a motor is halkabb.

Itt-ott betankolom a 100ast akkor arra megalacsonyabb a fogyasztasom es porgosebb a motor is.

Ez az en sajat tapasztalatom.

2022. febr. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%
nincs, buisness, az egyetlen kül9önbség hogy a 95 ös elemei szét esnek, nem tárolható mx 2 hónapig, a 100 as tárolható 1 évig is fémkannában
2022. febr. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Kettes idézetében benne van a válasz. Ha van egy szar autód ami tele van lerakódásokkal és emiatt sokat eszik és lomha, akkor a tisztítás következtében vissza áll normális teljesítményre.
2022. febr. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Autónként változik, a benzin esetén nagy teljesítményű autóknál van valamennyi, ahol eleve magas oktánszámot ír a gyártó, dízelnél elvileg injektorokat kíméli, de ez a marketing része, de az tény hogy alacsonyabb fokon dermed meg, erről rengeteg videó van.
2022. febr. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
45%

Nekem az elég bizonyíték hogy 10-15e km után mindig gyakorlatilag új színű a motorolajam.

Amúgy a motor hangján nálam egyértelműen kijön a különbség, hidegen melegen is, alapjáraton is, nagy fordulaton padlógáznál is.

Fogyasztásban nem vettem észre szemmel látható különbséget.

2022. febr. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ismeritek a vízlágyítós fűtőszálas poént?

Nagyjából a prémium üzemanyag is hasonló dolog.

Szerintem.

Sosem rajongtam a prémium üzemanyagért, lehet hogy kíméli a motort, de mit érek vele ha többet költök a prémiumra, mintha a rossz alkatrészt kicserélném. Csak egy vélemény, lehet tévedek. A benzinárakat elnézve már igazán mindegy hogy sima vagy prémium.

2022. febr. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt kb lehetetlen valószerűen megmondani mert ha segít valamennyit akkor se fog 2-szer tovább menni a motor,max egy kicsit segít fogyasztásban,élettartamban stb

És ezek a dolgok rengeteg tényezőtől függenek,nem lehet úgy megnézni hogy minden tényező ugyanaz legyen csak az üzemanyag változik.

A fogyasztás függ vagy 10-20-30 folyamatosan változó tényezőtől,lehet segít 2%-ot a prémium de ha a 30-ból 2 változó 1%-ot romlik akkor a végeredmény ugyanaz lesz.Azt hiszed ugyanúgy mentél egy szakaszon de egyszer más volt a szél,egy kicsit jobban nyomtad a gázt csak nem vetted észre,változott a hőmérséklet,páratartalom stb stb

2022. febr. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!