Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kellene helyesen...

Hogyan kellene helyesen vezessek ebben a helyzetben, hogy ne fulladjak le? (Friss jogsis vagyok).

Figyelt kérdés

A debreceni Fórum parkolóházába szerettem volna felmenni, de emelkedő van, ami meredekebb. Na most a probléma az, hogy az 1.4-es benzines autónkkal lefulladtam, ahogyan mentem fel. Veszélyes helyzet volt, mert meg kellett állítani az érkező autókat, hogy kitudjak onnan menni.

Az autó kettesben gurult, erre adom neki a gázt, ahogy megyek felfele mégjobban, erre megállt a közepén az emelkedőnek.


Nagyobb sebességgel kellett volna felmenjek? Unokabáttyám dízelese kettesben is felment. Hogyan csináljam, hogy ne fulladjak le? Az autónak egyébként nincs műszaki problémája, valamit nem jól csináltam.



2022. febr. 16. 10:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%

Csúsztasd a kuplungot ha meg kell válts vissza 1esben. Ha nem megy a partonvaló felmenés 0-ról mert lefulladsz akkor indulj el a kézifékes módszerrel.

De amugy picit jobban játszol a kuplungal egyből menni fog.

Én friss jogsis ként 280 lóerős 2 ezres benzines autót vettem első kocsinak. 1x lefulladtam vele indulásnál, 1x pedig a stop táblánál. Utána meg koromsötétben a legnagyobb forgalomba fel mentem Bp-re a Váci úton lévő tescoba. Nem nagy szám de nekem az volt teljesen friss jogsis ként aznap kaptam meg a jogosítványomat télen kicsit paráztam is útközbe de gyorsan túltettem magam rajta. Így hát neked is csak azt tudom ajánlani hogy legyen önbizalmad vezetni az autót ne félj. Persze le fogsz fulladni néha néha de egyből indítsd be a kocsit tedd a lábad a kuplungra engedd fel félig adj gázt neki azt már menni is fog az autó. Utána meg vedd le a lábad a kuplungról mert elégeted egykettő :D

2022. febr. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

1. vagy lendületből mész fel legalább 30 kmhval akkor ki fog tartani a kettes

2. ha nincs lendületed és elfogy a kettes akkor kivesuzed üresben, miután megállt a kocsi megtaposod a féket, behuzod tökig a kéziféket, berakod egyesbe, nyomshz egy kövér gázt, de tényleg kövéret, a fogás pontig felengeded a kuplungot, és ott érezd hogy indulna az autó akkor enegeded ki a kéziféket ekkor nagyon lassan elindul a kocsi, itt NE UGORJ LE A KUPLUNGRÓL hanem nagyo lassan kezded felengedni


3. módszer: sík talajon megállsz szépen berakod 1-esben és felmész, 1-esben akárhová felmegy a legmeredekebb hegyeken is ekkor a legnagyobb az áttétel és a nyomaték.

2022. febr. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Egyesbe a kézifékes módszerrel indultam volna, miután megállt a kocsi. De lefulladt, azt éreztem nincs ereje a motornak. Nem bír felmnni a kocsi.


De ezekszerint egyesben feltudtam volna lassan menni?

2022. febr. 16. 12:06
 4/14 anonim ***** válasza:
Persze finom gazzal kuplungal easy
2022. febr. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Parkolóházban miért kettesben mész? Bármikor kifuthat eléd egy gyerek autó takarásából. Egyébként is mindig kiraknak 5km/h korlátos táblát.

A kézifékes indulást gyakoroljad. Keressél egy ritkán látogatott, megfelelően meredek utcát hozzá.

2022. febr. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem a parkolóházban voltam még, hanem ahogy oda fel kell jutni. Mert egy emelkedőn kell felhajtani, de elég betyáros emelkedő és leállt alattam a kocsi.
2022. febr. 16. 13:01
 7/14 A kérdező kommentje:
Ahogyan igyekeztem felmenni.
2022. febr. 16. 13:01
 8/14 anonim ***** válasza:
Akkor javaslom a sima 1-est, sorompótól vagy ahonnan indul az emelkedő, egyes , nem szoktam fordulatszámot támogatni de azt mondanám 2500-3000 között jó lesz, ennyi.
2022. febr. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2022. febr. 16. 15:10
 10/14 anonim ***** válasza:
Eleve ha érzed, hogy lassul az autó és csökken a fordulatszám, hiába taposod a gázpedált, akkor nem várod meg, míg megáll és lefullad, hanem azonnal visszaváltasz legalább egyet. Jelen esetben 2-esben voltál, így vissza 1-be.
2022. febr. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!