Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó műszerfal ápolás/tisztítás?

Autó műszerfal ápolás/tisztítás?

Figyelt kérdés

Szevasztok ti milyen autó-műszerfal ápolót/tisztítót használtok és vagy tudnátok ajánlani?

A kezelendő felület puhább tapintású fekete műanyag és fekete nappa-bőr. (Két részből álló műszerfal)


Régebbi tapasztalatból tetszenek a Szilikon-t tartalmazó Spray-k amitől fényes lesz,de nem tetszik hogy aztán olyan ‘zsíros’ vagy hogy is nevezzem marad a tapintása.


Tehát valami olyan kéne amit könnyű használni,nem hagy ‘ilyen zsíros’ tapintást ám mégis szép és jó fogású marad a felület.



2022. febr. 18. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
A bőr részével nincs tapasztalatom. A műanyagra nekem az ápolószerek nem váltak be. Foltokat és csíkokat hagynak, és csak jobban megkötik a port. Lehet, hogy csak rosszakat próbáltam. Én kompresszorral lefújatom a port, még a legkisebb résekből is gyönyörűen kiviszi. Utána áttörlöm desztillált vízzel, az nyom nélkül szárad. Olyan a műszerfal mint ha új lenne, pedig már több mint 10 éves.
2022. febr. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
+ A vastagon poros műanyag felületet a magam részéről nem is nagyon törölgetném levegővel lefújatás előtt, mert a por jól össze tud karcolni mindent.
2022. febr. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs kompresszorod amivel letudnád fújni akkor akkor puha ecsettel a port fellazítod és porszívóval ha van olyan fejed hozzá amin van kefe azzal leporszívózod. Én így csináltam ameddig nem volt kompresszorom. Utána én vizzel és szivaccsal szoktam átmosni a vízbe szoktam tenni egy pici kis mosogatószert ami lágyítja a vizet és van némi zsíroldó hatása és nem tett még kárt se a műbörös felületen se műanyagon. Ha ezzel megvagyok akkor szoktam műszerfalápolót hazsnálni és puha ronggyal szárazra törlöm így nem hagy nyomot és ha jól elkenem akkor nem lesz fátyolos sem. A Lidlbe néha szokták árulni a műszerfal ápoló kendőt ha jól emlékszem 20 db van a csomagban azzal az a gond hogy felbontás után levegőt kap és hiába zárod vissza normálisan kiszárad egy idő után. Nekem legjobban a Dr. Marcus műszerfalápolója vált be. Többet próbáltam előtte egyik sem használt.

A szilikonos sprés műszerfalápolók zsíros foltokat hagyhatnak és ha megszárad kegyetlenül bele tud száradni főleg a műbör felületbe és kegyetlen ronda lesz, ezt nem javaslom. Ha nagyon zsíros a műanyag én alkoholos ablaktisztítóval szoktam áttörölgetni kegyetlen sok koszt lehoz és utána átmosom mosószeres vizzel és műszerfalápolóval áttörlöm és akkor lesz jó.


Az üveg felületeket meg szintén mosogatószeres vizzel átmosom és utána ablaktisztítóval jó vastagon befújom és papírral szárazra törlöm.

2022. febr. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Esetleg még a flakonos sürített levegő is számításba jöhet kompresszor helyett ha nagyon maximalista akarsz lenni.
2022. febr. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nedves puha mikroszálas ruhával áttörlöm,és kész.A résekhez puha ecsetet használok.Ápolószereket nem szeretek használni rá.
2022. febr. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!