Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Facelift előtti, 2000-es Mk1...

Facelift előtti, 2000-es Mk1 Octavia, 1.6 benzin, 197e km, classic felszereltség (tehát nincs klíma, tekerős ablakok elöl-hátul, stb.), reális ár érte közel 500.000 forint? (venni akarom, nem eladni)

Figyelt kérdés
Hirdetés alapján motorikusan jó, néhány esztétikai hibája van, előző héten műszakizott, 2024-ig érvényes.

2022. febr. 19. 09:01
 1/5 A kérdező kommentje:
u.i: ügyfélkapun néztem a műszakit, illetve magánkézből van az autó, nem kereskedő
2022. febr. 19. 09:02
 2/5 krwkco ***** válasza:

Hasonlítsd össze a többi hirdetéssel. Abból kiderül, hogy kapsz-e sokkal olcsóbban hasonlót. Ha nem, akkor reális.

De nem ez a lényeg, hanem a motor szempontjából a kompresszió, amit ki lehet méretni. És az olajfogyasztás, amit csak közvetve (kipufogó füst) lehet megtudni.

De ennél sokkal fontosabb a karosszéria állapota. A szerkezeti átrozsdásodások. Ettől függően a reális érték lehet akár 0 forint is.

2022. febr. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Találtam a napokban egy oldalt ( [link] akik ilyen használt autók átvizsgálásával foglalkoznak. Bp és Debrecen ingyenes kiszállás, az autó pedig debreceni, szóval gondoltam rászánom azt a ~25-30ezret, hogy átnézzék, mielőtt utaznék érte 200+ kilométert. Szerintetek megéri ez a szolgáltatás?
2022. febr. 19. 09:29
 4/5 krwkco ***** válasza:
91%

A vizsgálat biztosan szakszerűbb és eredményesebb, mint amit az átlag autós meg tud tenni. De...

Az emberek 5-6 használt autót is megnéznek, mielőtt egyet megvennének. Ez OK. De 5-6 autót megvizsgáltatni kb. 30 ezer/db áron, nyilván nem éri meg ebben a kategoriában.

Ezért azt kellene eldöntened, hogy az összegyüjthető információk alapján van-e komoly esély, hogy megvedd az autót.

- ha korának megfelelő közepes állapotban van, akkor adnál érte 500 ezret?

- ha néhány elem már glettelve és fényezve van?

- ha féket, gumit vagy vezérműszíjat kell cserélni rajta?

- ha helyenként rozsdásodik, de nem gyengült meg?

Ezekre rá is kérdezhetsz az eladónál, megmondva, hogy meg fogsz bízni egy vizsgálót. Kérhetsz további fényképeket pl. a rozsdás helyekről.

És érdemes megbízni a vizsgálót, hogy ha telefonban eldöntöd a vételt, akkor foglalózza le az autót. Mert semmit nem érsz a vizsgálattal és mire odaérsz az eladó már mással kötött üzletet.

2022. febr. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én lefoglalnám náluk az időpontot, megnézném egyedül, ha tényleg mindent rendben találok, akkor hívnám csak őket oda.
2022. febr. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!