Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinéztem egy 2016os autót, de...

Kinéztem egy 2016os autót, de csak 2020tól van műszaki adatok a neten. Mo-i forgalomba helyezés 2016. Miért van ez?

Figyelt kérdés

Miért nincs adat 2016-2020ig? Kareseményt is 2019től írja, hogy nem volt. Nincs eredetisegvizsgálat, szarmazásellenőrzési adat.

Instacaron is 2020tol van a kmora állás. Ügyfélkapun is a műszaki vizsga is.

Nagyon tetszene az autó, de hol volt 4 éven, 140ezer kmen át?

Külföldöt nem írja.


ápr. 29. 08:46
 1/7 anonim ***** válasza:
állt a garázsban
ápr. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
140ezer km van 2020ban..áz erdekes lenne egy helyben állva
ápr. 29. 08:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Új autókon 4 év műszaki van. Gondolom azért van először 2020-as fent mert akkor telt le a 4 év és akkor kellett műszakiztatni.
ápr. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sose volt új autóm így nem tudtam.
ápr. 29. 09:07
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, úgy van ahogy fentebb írják.

Azért csak 2020-tól van műszaki, mert Mo-i forgalomba helyezésű új autók 4 évre kapják az első műszakijukat, és utána kell csak 2 évente. (A forgalomba helyezés előtti műszaki csak akkor kerül fel a JSZP-be, ha valami miatt külön vizsgáztatni kell, pl. vonóhoroggal rendeli a vevő). És mivel csak a műszaki vizsgákon, illetve adásvételek esetén jegyzik az óraállást, így azért nem írja, hogy melyik évben mennyit ment.

Eredetvizsga is azért nincs, mert feltételezhetően az első tulajtól vennéd. (Ha esetleg több volt eddig mint 1 tulaj, akkor meg valszeg hiteles autóról van szó, mivel a bankot is külön tulajnak számolja a nyilvántartás)

Káresemény adatot pedig azért csak 2019-től mutat, mert 2019-ben indult a JSZP, és a káreseményeket visszamenőleg nem mutatja.

ápr. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Akkor elmegyünk megnézzük! Elég messze van, ezért ez a plusz infó nagyon hasznos!
ápr. 29. 09:33
 7/7 anonim ***** válasza:
2016-os autó. A forgalomba helyezést leszámítva, a következő műszaki vizsga 4 évvel később, azaz 2020-ban volt esedékes. A saját autóm is ilyen. 2018-ban lett forgalomba helyezve. Garantáltan első tulaj vagyok, hiszen én rendeltem. Az első műszaki vizsga, amit nekem kellett intézni 2022-ben volt esedékes. Idén 2024-ban a második.
ápr. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!