Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csináljak, ha vezetés...

Mit csináljak, ha vezetés előtt már napokkal annyira stresszes vagyok, mintha vizsga előtt lennék?

Figyelt kérdés

Nem magával a vezetéssel van bajom, eleinte még szerettem is. Az oktatóm, aki állandóan veszekszik, meg a tudat, hogy bénázni fogok, és mennyira szerencsétlen vagyok, ez az ami kikészít. Már háromszor voltam vizsgázni, de a vizsgán egyszerűen leblokkolok. Nem jutnak eszembe nagyon egyszerű dolgok, mint például, hogy kapcsoljam ki az irányjelzőt. Meg hogy amikor fordulok, arra az útra forduljak, ami egyenesen megy. Fordulásnál még gondolkoztam, hogy melyik sávra kell mennem, és egyszerűen nem jutott eszembe ez a pici dolog. Amikor simán vezetek, akkor amúgy nem nagyon van hibám, szóval nem vagyok nagyon béna, dőt eleinte tök gyorsan haladtam, dícsért az oktatóm(amikor éppen nem ordított). Meg az oktató nem csak ordít, hanem arról beszél, hogy miért vagyok ilyen halk, meg nem merek odamenni a tanárhoz elkérni magam(amikor ilyenről szó sincs, szimplán tudom, hogy a mi iskolánkban nem úgy van, hogy ezt simán leigazolja az osztályfőnök, még ha orvoshoz megyünk is húzza a száját), kérdi, hogy van-e barátod, ilyesmik... Tényleg csendes vagyok idegenekkel, de ennyi idő után, már nem szoktam, csak ő stresszel le nagyon..

De már nem akarok oktatót váltani, mert akkor új kocsit is kéne megszoknom. Legszívesebben ott hagynám az egészet. A szüleim is folyton stresszelnek, hogy csináljam meg minél gyorsabban, meg az elején mondták, hogy ha nem megyek át, tovább nem fizetik(pedig nem okoz nehézséget nekik). Most fogok érettségizni, szeretnék azzal foglalkozni.

Ma megyek vezetni, és már napok óta ezen stresszelek. Már tényleg, nyugodt lenne az életem, ha nem kéne ezzel foglalkoznom.

Köszi, ha elolvastad! Milyen tanácsot tudnál adni?



2022. febr. 19. 09:16
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Az oktató amúgy nem tanít rendesen. Amíg ismerősöktől hallom hogy panaszkodnak, hogy milyen pontosan várja el a dolgokat az oktatójuk, meg mennyi mindent mondd, ami szerintük nem fontos, addig az én oktatóm már azért is veszekszik, ha kérdezek.

Eleinte a parkolásokat nem csinálhattam meg nyugodtan, mert ideges lett, hogy milyen lassú(akkor is, ha épp nem várt senki ránk), megfogta a kormányt, és inkább ő irányította a kocsit, meg veszekedett, hogy miért jár ilyen lassan a kezem. Az első pár Y megfordulásnál még gondolkoznom kellett, hogy mit is csinálok, merre megy a kocsi, nem a kezemmel volt gond, hanem az agyammal. De szerintem az sem gond, hanem normális.

2022. febr. 19. 09:21
 2/12 anonim válasza:
100%

Tudom, hogy mennyire nehéz a szitu, tavaly csináltam a jogsit és nem ment gördülékenyen (inkább ide ki se írom mennyi plusz órámba és pénzembe került).

Én azt mondom, hogy válts oktatót. Tudom ezt nehéz így elengedni, de hidd el, egy másik autót gyorsan meg lehet szokni (1-2 óra). A vizsgán szerintem az oktató magatartása miatt blokkolsz le, mert tudat alatt a hátad közepére se kívánod már vele a közös munkát. Nem biztos, hogy ezen túl lehet így lendülni, ha az oktató nem változtat a hozzáállásán, illetve ez a későbbiekben is nyomot hagyhat a vezetéshez való hozzáállásodhoz. Ennyit szerintem megér az a plusz pár óra, amit az oktatóváltás miatt kell beletenni.

2022. febr. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 hypno ***** válasza:
100%

Egyrészt válts oktatót, ha ennyire nem bírsz vele együtt dolgozni. Te fizetsz, és eredményt akarsz a pénzedért. Nincs ebben semmi rossz. Nem passzoltok össze és ennyi.


Másrészt vezetés közben semmilyen okból nem "blokkolhatsz le". Pl. irányjelző kikapcsolására már nem is kellene figyelned, annak reflexből kell mennie.


Harmadrészt ha úgy érzed, hogy az érettségivel együtt ez most sok, akkor inkább az érettségivel foglalkozz, mert az fontosabb.

2022. febr. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Oktatót kell váltani, lehetőleg azonnal!
2022. febr. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már hamarosan letelik a két év. Meg én is szeretném már befejezni. Az oktatóváltástól félek. Pont ma van órám. Arra gondoltam, hogy felhívhatnám, hogy már nem akarok menni, szeretnék oktatót váltani, ha tudja, akkor hozza el a papírokat hozzá, vagy maj jövőhéten ideadja. Viszont ez szerintem elég nagy bunkóság lenne, hogy most lemondom az órát. De nagyon félek is az órától. Hétfőn meg felhívnék más autósiskolákat. Mennyire lenne gáz most lemondani? Szerintetek megtegyem?
2022. febr. 19. 10:04
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

FONTOS! Addig ne válts oktatót, amég nincs másik suli-oktató aki fogad! Ha ezen gondolkodsz hogy váltani akarsz, előbb keress másik sulit vedd fel velük a kapcsolatot( mond el nekik hol tartasz a vezetésben, mik az aggályaid, azt is hogy nemsokára lejár a 2 éved és te oktatót szeretnél váltani és szeretnéd és nagyon örülnél ha elfogadnának és átvennének téged.) Ha azt mondják hogy okés a dolog átvesznek utána menyj a jelenlegi sulidhoz és mond nekik, hogy bocsi srácok váltottam. Ez miatt ne szégyenkezz és nem kell nekik kalapot emelned. Ők ebből élnek, hogy oktatnak, te pedig oda és annak adod a pénzed akinek akarod, és ahol jol erzed magad.


Más: Az oktató fontos, hogy nyugodt, türelmes, figyelmes és közreműködő legyen. Ha feszélyezve érzed magad mert ordit kiabal stb. akkor az nem a te embered, az hogy ő idegbajos attól a te bajod nem oldódik meg, sőt befeszülsz csak tőle. Azért van ott hogy oktasson téged mert nem tudsz vezetni!


Én 3 iskolát váltottam. És a harmadik oktató mellett mondtam azt, hogy ez az igazi. Persze ekkor már volt rutinom mert kb 40 órát vezettem. Én féltem a vezetéstől a forgalomtól 5x megbuktam, teljes letargiában voltam, hogy nekem sosem lesz jogsim. Peste kellett mennem PÁV-ra, ami amúgy semmiség mindenkinek sikerül. Így PÁV után hatodszori vizsgára sikerült és meglett a jogsim. Amugy Augusztusban tettem le a jogsit, de Novemberben lejárt volna a 2 évem szóval bevoltam rezelve enis. Azóta is vezetek bárhol-bármikor.


Ha váltani akarsz- válts! Az uj kocsit az első alkalom alatt megszokod, ez nem hozzá állás. Én egy dízel octáviával kezdtem majd egy 3-as golfal folytattam- és végül egy benzines toyota yarissal vizsgáztam.


A bukásokat ne viseld a sziveden mast is buktatnak. Persze anyagilag nem mind1.


Ügyes legyél és legyen önbizalmad az fontos.


Sok sikert kívánok!

2022. febr. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. febr. 19. 10:55
 8/12 NTBS ***** válasza:
100%
Először is hidd el, hogy menni fog és bízz magadban. Utána próbáld meg vele és ha nem megy oktatóváltás.
2022. febr. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

En az elso ora utan lecsereltem az oktatot, mert erzodott rajta ugyanez mint a tieden, ideges kapkodos fsz.

Aztan a masikkal egyutt nevetgelve a benazasaimon, siman meglett elsore.

2022. febr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is váltottam anno oktatót, benzines Suzukiról benzines Mazdára mentem. A Mazda nagyobb köbcentis szerintem, vagy hogy mondják, de nem volt nehéz megszokni egyáltalán.
2022. febr. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!