Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csináljak, ha teljesen...

Mit csináljak, ha teljesen eltűnt a motivációm?

Figyelt kérdés

Nektek milyen oktatótok van/volt? Ti hogy remekeltetek a 15-20. órán? Tanuló vagyok, kb a 14-15. órámon vagyok túl és az oktatóm teljesen elvette a kedvem a vezetéstől. Az elején nagyon lelkes voltam, akkor vezettem életemben először autót és ahhoz képest elég jól ment, az oktató is meg volt lepődve és mindig dícsért. Aztán az 5. órától kezdve elkezdett mindenbe belekötni, szidni, hogy teljesen szörnyű, amit művelek. Pedig (szerintem) semmi életveszélyes dolgot nem csináltam. Persze van, hogy kések a kuplunggal, múltkor az átjárón nem engedtem át egy gyalogost, mert úgy ítéltem meg, hogy még túl távol van és addig elmegyek, egyesből (szerinte) túl későn váltottam át kettesbe. Azt is mindig mondja, hogy túl erőset fékezem és mindig ki van készülve a hátrafele parkolásnál, ha egyből nem sikerül, és ne adj isten még egyszer meg kell próbálni, az utóbbi órákon az y kanyarodást vettük, de olyan lehetetlenül magyarázta el, mintha nem egy nyelven beszélnénk.És nagyon durván leszólt, amikor megpróbáltam ezt az y kanyarodást és tolatni kell ugyebár és amikor fékezni kellett nem nyomtam be teljesen a kuplungot.

Tudom, most jól kipanaszkodtam magam, nagyon jól is esett!:)

Csak már annyira elment a kedvem a vezetéstől, már rendesen nem akarok menni órára, mert tudom, hogy csak leszól és csak muszályból járok, ha már ennyi pénzt kifizettem. Az oktató váltás nem opció. Mit tegyek, hogy újra megszeressem a vezetést? Nektek milyen oktatótok van/volt? Ti hogy remekeltetek a 15-20. órán?



2018. okt. 10. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Én még a 40-50-edik órán sem éreztem azt hogy jól vezetek. Az oktatóm tipikus hirtelen haragú, lecseszős volt, szinte mindig gyomorgörccsel ültem az autó volánja mögé közel 30 éves létemre.


A vicc az, hogy azóta szinte nem is vezettem, hogy megvan a jogsim, egyszerűen régen sem vágytam rá, és az oktatással csak még jobban eltávolodtam az egésztől. Azóta is gyakorlatilag utálok autóba ülni, nem szeretek vezetni.


Igazából azon gondolkozom, hogy veszek egy kis, olcsó autót, akár milyet csak guruljon és azzal indulok el az úton, hozzászoktatva magam a használatához.

2018. okt. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Mit tegyek, hogy újra megszeressem a vezetést?"


Vizsgázz le, és akkor megszabadulsz az oktatódtól.

Nekem szigorú oktatóm volt, meg is mondta az első órán, hogy számítsak rá, hogy szigorú lesz.

Nem az oktató volt a motivációs erő, hanem az, hogy meg akartam tanulni autót vezetni, és a szigorúság mellett sok mindent meg is tanított, és beszélgetni is lehetett vele.

Egy idő után rájöttem, hogy a szigor az a vezetés alatt van nála, az órák után már mosolygott a hibákon, és a vizsga után el is mondta, hogy nem haragszik igazán a tanulókra, ha hibáznak, de a sok éves oktatói tapasztalata az, ha nem követel, sokkal kevésbé figyel a tanuló, ha viszont egy komoly hibánál erélyesen rászól, azt általánan neg is jegyzik.

Nem az oktató mellett tanul meg vezetni a tanuló, csak kap egy alapot, amivel már képes egyedül tanulni tovább, és a lényeg az, hogy amikor már nincs ott az oktató "ott és akkor jusson eszébe, hogy mit tanitottam, amikor arra szüksége lesz"

2018. okt. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 veterán vas ***** válasza:
100%

Ha eltűnt a motiváció, hát eltűnt. Haladj tovább anélkül.

Végül is mit szeretnél a tanfolyam végén, motivációt vagy jogosítványt?


Inkább azon kellene elgondolkodnod, jogos-e, hogy az oktató mindenbe beleköt és szid? :(

2018. okt. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Ugyan így voltam én is annó, mikor jogsit szereztem. Csináltam egy kis szünetet, nem mentem egy darabig. Megnyugodtam, lehiggadtam aztán újúlt erővel befejeztem és szerencsére le is vizsgáztam.
2018. okt. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk kezd ott, hogy kijavítsd a hibáidat. Amiket leírtál, azok teljesen jogosak az oktató részéről, félig lenyomott kuplunggal nem lehet megállni, a zebránál pedig nincs olyan, hogy túl messze volt még a gyalogos. A vezetés és a közlekedés két külön dolog, ezt fel kell tudni fogni! Az oktatód nem a vezetéstől vette el a motivációdat, hanem a közlekedéstől, nagyrészt jogosan, mert hibáztál. Figyelj oda erre jobban és amikor majd nem hibázol állandóan, akkor visszajön a vezetéshez is a motivációd.
2018. okt. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)

Persze, hibázom, mert tanuló vagyok és az oktató is teljesen jogosan szid le, mert egyébként részben ez a dolga. De attól függetlenül tényleg úgy megyek vezetni, mint aki a halálára vár.

Na de mindegy, legközelebb megpróbálok mindenre odafigyelni és egyszer csak letudom az órákat, remélem meglesz a jogsi és akkor igazából megtanulok közlekedni.:)

2018. okt. 11. 08:07
 7/7 anonim válasza:

Én is kb pont így vagyok ezzel mint te. Én már lassan a 30. óránál tartok, de úgy érzem sehol nem járok. Az első pár alkalommal én is lelkesen mentem, és lecseszve se lettem. De azóta persze kapom az ívet minden órán. És nyilván jogosan mert béna vagyok.



Az én oktatóm nem egy veszekedős ember, inkább finoman a lelkembe gázol :D


Amellett minden óra előtt és után is rengeteget beszélünk arról, hogy normális ha még nem mennek a dolgok, meg azért szól annyit, hogy megtanuljam stb stb. És folyton mondja, hogy nagyon nem jó ez a hozzáállás ami nekem van. (Azt persze nem merem hozzátenni hogy főleg a sok lecseszés miatt vagyok ilyen)


Nagyon ritkán finoman megdicsérni is szokott, ha véletlen valamit eltalálok.


Meg vannak vicces sztorik mikor beszól, hogy mennyi mindent elcsesztem egy bizonyos szituációba. Én meg megjegyzem, hogy örülök, hogy egyáltalán észrevettem a prios lámpát és megálltam. Az már csak részletkérdés hogy nem elég közel a lámpához, meg nem sikerült időbe elindulni.

Aztán mikor így elkezdtem örülni a kis apró sikereimnek, lecseszett, hogy én örülök, hogy maga örül, de ezzel nem megyünk semmire.


Szóval vezetés közbe nagyon ért hozzá hogyan hangoljon le, vezetés után meg pszihológust játszik és a lelkemre beszél.


Nemtudom hogy ez mennyire jó vagy rossz, nem tudom más oktató milyen. Annak örülök, hogy nem kiabál, mert szerintem akkor minden órán bőgnék. De viszont nagyon lassan haladunk, és már semmi kedvem az egészhez. Nem látom a végét. Tényleg a 30 óra csak arra volt jó, hogy megtaláljam a pedálokat és a váltót, de használni nem tudom rendesen.

2019. jan. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!