Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kell a benzin és dízelüz...

Miért kell a benzin és dízelüzemű autókba akkumulátor, ha nem elketromosak? Nem azért van a generátor, hogy menet közben fejlessze az áramot, amitől tud világítani az autó, meg működnek az elketromos cuccok?

Figyelt kérdés

2022. febr. 23. 13:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/87 anonim ***** válasza:
24%
Mi meg ezek szerint hozzád nem kellett volna bármilyen reményt fűzni az értelmes kérdésre :)
2022. febr. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/87 anonim ***** válasza:
0%
8-as :D
2022. febr. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/87 anonim ***** válasza:
30%
Nem baj ha valaki tudatlan, azért van ez az oldal hogy kérdezz. De kérlek kérdező, edukáld magad pár rövid cikk elolvasásával...
2022. febr. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/87 anonim ***** válasza:
90%

Mi a lényeg akkor kedves kérdező?


Tökmindegy, hogy benzin vagy dízelmotor, magától nem tud elindulni, csak akkor ha megpörgetik őket. Sehogy másképp nem tud elindulni.

Ez a pörgetés autónál kurblival történt régen, kifinomultabb módszere az önindító, amikor egy kis villanymotorral megpörgetjük a lendkeréken keresztül a főtengelyt, magát az egész motort.


Az önindítónak áram kell, amit az akku ad.



Mi a nem jó ebben, hogy csinálnád másképp?

2022. febr. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/87 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem ne erőltessük a dolgot.
2022. febr. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/87 anonim ***** válasza:
83%

1es vagyok, szerintem is kár.


Csak az a vicc, ahogy bolondot csinál magából a kérdező.


Látszik, hogy totálisan fogalmatlan (vagy úgy csinál), de okoskodni próbál, és nyilvàn hülyének nézi az összes autógyártót is, mert ő tudja jobban. 😂

2022. febr. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/87 anonim ***** válasza:
88%
Szóval nem fűzöl nagy reményeket az oldalhoz, mert magadtól is sikerült rájönnöd, hogy hülye vagy? Gratulálok!
2022. febr. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/87 anonim ***** válasza:
35%

Tegyük fel jogos a felvetésed... erős feltételezés

Melyik pedálban kap majd helyet a piezzó az öngyújtóból? :D Vagy külön kar lesz hozzá? Ha rádiót akarsz hallgatni miközben vársz valakire? Ha elakadsz a pályán hogy ég majd legalább a helyzetjelződ?

Szerinted az üzemanyag csak abszurd időpillanatban odakerül, mert nyomáson van ezért magától is ott tud lenni? Ha hideg van nem akarsz esetleg egy öngyújtóval odamelegíteni a hengernek, hogy meglegyen az izzítás? Meg amíg nem indul a kocsi, hallgatod az ütemeket és szorgosan nyomkodod, hogy szikrázzon? A dízeleket hogyan alakítanád át? Anyásülésen helyet kapna egy munkahenger amivel a puffertartályban nyomás alá helyeznél egy kis gázolajat? Pályán meg megkéred a gyereket, hogy nyomkodja ő, hogy ne fogyjon el?


Komolyan, feldobtad a napom. :D

2022. febr. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/87 A kérdező kommentje:
Dobálóztok itt mindennel, hogy tudatlan vagyok, meg stb, de apám járműmérnök, és pont őneki merült fel ez a kérdés... Én bele sem gondoltam, de tökre logikus, hogy teljesen felesleges bele az akksi, hiszen nem árammal megy az autó.
2022. febr. 23. 14:32
 20/87 anonim ***** válasza:
90%
:D
2022. febr. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!