Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elég a kormányösszekötő fejet...

Elég a kormányösszekötő fejet cserélni?

Figyelt kérdés
Elvittem az autómat futómű állításra, ott a futóműves megrángatta a kereket, és mondta, hogy a kormányösszekötők lassan cserések, így nem is állította be a futóművet. Elég csak a fejet, vagy az egész kormányösszekötő rudat kell cserélni ilyenkor?

2022. febr. 24. 20:57
1 2
 1/14 gaspar89 válasza:
Aminek csak lötyögése van azt kell cserélni, de el viszed egy szervizben át nézik és még mondják,mi kell még
2022. febr. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Shai-Hulud ***** válasza:

Géza!!! Ne politizálj!

:-)

2022. febr. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
1-2 hónapja voltam a futóművesnél, ha jól emlékszek a lötyögéssel indokolta a hibát.
2022. febr. 24. 22:08
 4/14 A kérdező kommentje:
Egyébként a félreértések elkerülése végett nem ezen a +/-20.000Ft-on akarok spórolni, csak nem akarok kicserélni semmi olyat, ami még jó.
2022. febr. 24. 22:10
 5/14 anonim ***** válasza:
Csak azt kell cserélni ami rossz, a többi az felesleges kiadás.
2022. febr. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

20e? :D Aranyból vannak azok az összekötők?


A rúd mindkét végén gömbfej van...

Nálam csak az egyik vége volt kitekerhető szóval vettem kompletten 2 rudat, volt vagy 5000ft a kettő.


Régit kiveszed, leméred hogy hány mm a távolság a két gömbfej középpontja között és az újat aszerint beállítod kb, majd beteszed a helyére.

A futóműves meg majd beállítja pontosan.

2022. febr. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Egyik megoldás, amit #6 javasolt:

megveszed a gömbfejet, és kicseréled.

(én pl nem szoktam méregetni, megszámolom hány kekerés volt KI irányban, majd az újat annyira tekerem BE. Aztán viszem a futóműveshez.

Ha ez problémás számodra, akkor ott a másik megoldás:

Szervízben: kérem a kopott-lógó alkatrészek cseréjét és a futómű múszeres beállítását.

Ennyi.

2022. febr. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Bocs, az elbb "tekerés" akart lenni. ;)
2022. febr. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Végül is a tekerés is jó ha azonos a menetsűrűség :D


Pontosan úgy sem tudja az ember beállítani otthon, de azért ne V alakban legyenek a kerekek amíg eljut az ember a futómű állítóig :)

2022. febr. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#9. Talán helyt adhanánk az aggodalmadnak..... ;)

Ám szerencsére nagyon kicsi a valszínűsége annak hogy ugyan ahhoz az autótipushoz, metrikus és angolszász menettel is készítsenek alkatrészt.

2022. febr. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!