Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell bánni egy kis...

Hogy kell bánni egy kis benzines autóval? Mire figyeljek? Karbantartás, vezetés stb.

Figyelt kérdés

Vettem egy kis benzines VW-t, 54 ps.

Városi vagyok, nem használom minden nap (!), de kb hetente / kéthetente autópályán is megyek oda vissza kb 150 km-t, vagy ha kirándulni megyek többet is.


Az egész családomnak dízeles autója van, úgyh ők kilőve ilyen szempontból.


Tanulni benzinessel tanultam, bár az egy vadiúj autó volt, az enyém meg 2009-es…


Mire kell figyelni egy kis benzines motornál? Karbantartás, hogy hajtsam, garázs stb. Minden érdekel, köszi előre is :)



2022. febr. 24. 22:48
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Még valami:

Minden új rajta, de kb egy évet állt az autó garázsban, 1-2x lett csak megmozgatva…

2022. febr. 24. 22:51
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

Benzint tankolj bele. :D


Ne kínozd a motort alacsony fordulaton, válts vissza nyugodtan előzésnél, emelkedőn. Ne váltsd fel gyorsításkor olyan hamar, mint a dízelt.


Hidegen is mehet simán 3000-ig a fordulat, meleg motorral még tovább. Az enyémnek spec 4200 körül van a nyomaték csúcs, ki is autózom.

2022. febr. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
#2 nem minden autot kell am porgetni, meg ha benzines is… az 1.4 mpi fabiam benzines es 2500nal mar leadja a max nyomatekot
2022. febr. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

3-4000??


A tanulóautóm (turbóbenzines) mindig 12-2500 között volt…


Azt hittem minél kisebb fordulatszám annál jobb a motornak mert kevésbé kopik?!

2022. febr. 25. 13:46
 5/14 A kérdező kommentje:
(Kivéve gyorsításnál, ott magasabb is volt a fordulatszám, de amúgy nagyon max 2000-2500 körül, azt hittem ez jó a motornak)
2022. febr. 25. 13:48
 6/14 krwkco ***** válasza:
100%

Mindig legyen benne minden folyadékból annyi és olyan, ami kell. Motorolaj, sebváltóolaj, hűtőfolyadék, fékfolyadék, szervofolyadék (ha hidraulikus a szervo). Akkor nagy baj nem lehet, feltéve, hogy az állapota most jó.

És a vezérműszíjfolyadék is legyen időben cserélve. (Ja, bocs. Az nem folyadék, csak simán vezérműszíj.)

2022. febr. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A turbó teljesen más tészta...

"Azt hittem minél kisebb fordulatszám annál jobb a motornak mert kevésbé kopik?!"

Óriási tévedés. Üzemanyagot kevesebbet fogyaszt alacsony fordulaton. De ennek az az ára, hogy a dugattyukat nagyobb erő terheli ami miatt fokozódik a kopás is.

A szívó benzinmotorok ideális fordulatszáma 2500-3500 ford/min.

A legrosszabb amit lehet tenni, az meg az hogy alacsony fordulaton nagy gáz, igazi motorgyilkosság... A szívó benzineseket pörgetni kell. Sőt alkalmanként ajánlatos kihuzatni 5-6ezres fordulatig is őket, ezzel tisztul egy picit az üzemanyagellátó rendszer.

2022. febr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%

ne fordulatszámozzatok már ez annyira gyerekes.

minden motor egy kicsit más, majd hallja érzi hol kell felválltani

2022. febr. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8-nak: Sokan nem érzik sajnos és rendszerint túl lassan járatják a motort, majd látva hogy így alacsonyabb a menetzaj és kisebb a fogyasztás abban a tévhitben élnek hogy ez jó a motornak. Legtöbben dízelen tanulnak, és dízel esetén tényleg jó ez a technika, de szívó benzines kocsiknál ez inkább egy rossz beidegződést jelent, mert a "dízeles technikát" akarják használni.

Aki tehát nem érzi a benzines kocsit, annak jó támpont lehet a fordulatszám.

2022. febr. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Benzinesen tanultam, de mindig viszonylag alacsony fordulatszámon…
2022. febr. 27. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!