Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Koccanás. Szerintetek ebből...

Koccanás. Szerintetek ebből bajom lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


20 éves lány vagyok, ma a reggeli órákban munkába menet hátulról belekoccantam egy autóba.

Tudom, én vagyok a hibás. Kb 10-15km/h sebességgel mentem. Sajnos satuféket nyomott előttem is a férfi, illetve én is, elmondása szerint az előtte levő is. Csak ő meg tudott állni, én nem.

Az ő autóján szó szerint egyetlen karcolás sem történt. Nézegette mindenhogy, sehol semmi. A mi autónknak a műanyag logón lett egy repedés, ennyi.

Kitöltötte a kárbejelentőt, mert azt mondta, hogy nehogy az legyen, hogy mivel rugalmas az autó hátulja, ezért belülről a tolatóradar vagy barmi megsérült.

Soha nem történt még velem ilyen, 2 éve van jogsim, tudom nem sok idő, de nem vezetek őrült módjára.

Szerintetek mennyi az esélye, hogy behúz engem a csőbe valami ismerős szervizben, hogy kamu elromlott benne valami , vagy már eddig is el volt romolva vagy barmi, és ezért fizetnünk kellesz? Illetve hogy működik a kötelező biztosítás?

Rendőrt kellett volna hívnom már így utólag gondolkodva…


Előre is köszönöm a válaszokat!:)



2022. febr. 28. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi hasznod lett volna a rendőrből? Akkor még bírságot is kapsz. HA tényleg utólag lesz kárigénye, azon a rendőr mit tud segíteni? Ő is csak az autó külsejét látja. Mindenképp te lettél volna elkönyvelve felelősnek ebben az esetben.
2022. febr. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy mindenképpen én vagyok a felelős.

Arra fel írtam a rendőrt, hogy ha lefotózzák a rendőrök az autót és náluk megvan a kép, akkor nem tudna olyan dolgokat rám verni ami nem történt a kocsival..


Ez mennyire lehetséges, hogy 1 karcolás sincs a kocsin, de a belseje megsérült úgy hogy totálkár vagy vmi komolyabb baja van? Pl tolatóradarnak, vagy barmi.

2022. febr. 28. 19:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Semmi hibája nem lehetett ebből. Ez egyáltalán nem nagy sebesség ahhoz, hogy történjen valami.

Ált. rendőrt ilyenkor nem célszerű hívni.

2022. febr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Neked semmi bajod nem lesz tőle, ha 5 ezer a kár, ha 50 millió a te biztosításod, ígyis, úgyis 2 fokozatot fog vissza esni. Ha két éve a neveden is volt az autó akkor A0-ból indul újra, teljesen mindegy mekkora kárt okozol. Egyébként rendőrt nem éri meg hívni, mert meg is büntet az meg plusz költség. Láthatatlan sérülés meg simán lehet az autón, volt hogy az autómba bele tolattak, egy kis nyomás volt látható rajta, biztosító 30 ezer forintot ajánlott, a lökhárítót lebontva kiderült, hogy a teljes felfogatása elment, 320 lett a teljes csere, fényezéssel. De ez a kárkozónak egy forinttal nem került többe, mint a 30 ezres kár.
2022. febr. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Így jó ahogy van, belementel, kárt okoztal a biztosítód fizet. Kész, nincs tovább a történet
2022. márc. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!