Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Citroen berlingo üzemanyag...

Citroen berlingo üzemanyag szintjelző hiba?

Figyelt kérdés

1.6 hdi, 75 le nagylámpás berlingo az alany.


Már majdnem világított sárgán az üzemanyagszintjelző. Tankoltam 10 litert és meg se mozdult az üzemanyagszintjelző. Tankolás után mentem vele kb 10 km-t és már világított is a sárga lámpa. Szerintem 10 litertől ki kellett volna hogy mozduljon a mutató. Másnak volt már berlingoval ilyen problémája?


2022. febr. 28. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:

"Már majdnem világított sárgán az üzemanyagszintjelző."

Ezt miből gondolod? Ránézésre?

"Szerintem 10 litertől ki kellett volna hogy mozduljon a mutató."

Szerinted.

Amúgy az sem mindegy, hogy milyen sík terepen vagy.

Bár én sosem éretettem ezt a "világít a sárga tankolok 5000-ért" hozzáállást.

2022. febr. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 krwkco ***** válasza:
Ezek a számítógéppel vezérelt mutatók trükkösek. Sokszor a korábbi legalacsonyabb értéket mutatják, hogy a benzin hullámzása ne csapja be a tulajt. És legalább egy bizonyos mennyiséget kell tankolni, hogy elfogadják a magasabb értéket. Ha nagyobbat tankolsz és megszűnik a hiba, akkor csak ennyi volt.
2022. febr. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2

Na látod, már megint bolond vagy. Ezt magyarázzák neked állandóan, hogy nincs típusismereted és általánosságokat akarsz ráhúzni minden hibàra.

De persze ahelyett hogy befognád, csak nyomod a baromságodat.


A berlingo bsi-je amennyiben hibát érzékel a szintjelzőnél, a megtett km-ek alapján tovább mozgatja a mutatót. Ezt csak akkor csinálja, ha nem lát változást az üzemanyag szinten, ergó a szintjelzőnek baja van.

A hullámzásos meséd meg egyszerűen röhejes.

2022. márc. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ha netán szintjelzö a hiba, akkor azt pontosan hol található?


1.6 hdi motoros berlingo, nagylámpás, kisteher az alany

2022. márc. 1. 08:30
 5/6 anonim ***** válasza:
A tankban van a tápszivattyúval egybeépítve. Ahol a hátsó üléssor lenne, ott keress a padlólemezen egy kerek műanyag burkolatot.
2022. márc. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítséget.
2022. márc. 1. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!