Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyságrendileg mekkora...

Nagyságrendileg mekkora ráfordítással lehetne újjáépíteni egy autót?

Figyelt kérdés

Opel Vectra B Caravanról lenne szó, valószínű facelift-essel érdemesebb kezdeni, de az a lényeg hogy jött egy ilyen elképzelés, hogy teljesen lecsupaszítanám, lakatolás, új fényezés, és gyakorlatilag mindent felújítani rajta, motorfelújítás, akár másfajta ülések, kárpit.


Nyilván nagyon sok mindentől függ, nincs konkrét autó, de valamiért nekem nagyon tetszik ez a típus, és lehetséges hogy a fentieket meg is valósítom valamikor, ezért lennék rá kiváncsi hogy nagyságrendileg mire lehet számítani.


Egyértelmű, hogy ez nem egy megérős dolog (pénzügyileg), nem is azért csinálnám.

A cél, egy patika állapotú, abszolút rendberakott autó. Nem akarom tuningolni, de egy két apróság beleférhet, értem ez alatt a gyáritól valamivel komolyabb alkatrészeket.


Az alap autó árát nem beleszámítva, pl 1,5 millióból kijöhet?


Kétlem hogy I500-ból találnék megvételre, főleg kombit.



2022. febr. 28. 20:41
A kérdező szavazást indított:
1 M alatt
1,5 M körül
2 M körül
2 M felett
16 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
JÓVAL 2 M felett, inkább a duplája vagy még több
2022. febr. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyi mindent tudsz magad megoldani. Ha közel mindent, akkor 2m alatt, ha szinte semmit akkor felette lesz
2022. febr. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, én egy alapból jó állapotban lévő autót tökéletesítettem, kis költségvetésből, mostoha körülmények közt, 1 millión belül kijöttem, de sok mindent magamnak csináltam, karosszériás is baráti áron dolgozott, a kozmetikus is, egész jól kijöttem, sokan megcsodálják az autót azóta is. Vételárral együtt kb egy milla volt, bár ez csak tipp, soha nem számoltam az összegeket, hobbinál nem szabad ;-)
2022. febr. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Végülis nem mindegy mi az alap. Nem feltétlen kéne abszolút mindent újra, ha esetleg találnék olyan példányt aminek közel tökéletes például a fényezése, akkor azt azért nem biztos hogy bántanám. A legreálisabb az lenne, ha találnék egy jó alapot, és inkább tökéletesíteni állnék neki, mint újjáépíteni.
2022. febr. 28. 21:00
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit tudsz megcsinálni magadnak.

Pl. ha a motorfelújítást otthon megtudod magadnak csinálni akkor nagyon sokat megspórolsz.

Egy normális fényezés 700-1M, ha te készíted elő akkor olcsóbb valamivel.

Minél jobb alapot veszel, annál könnyebb és olcsóbb dolgod lesz.

2M-t rászámolnék ha magadnak csinálod.

2022. febr. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%
Ha időt és pénzt fektetnél bele, akkor ne egy B vectrát, hanem mondjuk keress egy régi, 6 hengeres, benzines, manuális váltós bmw-t, és azt újítsd fel, és talán nem lesz minuszos a dolog.
2022. febr. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
Kérdésem hozzád: mit ittál? Mire lenne neked jó felújítani egy ilyen amúgy tök érdektelen nem is ritka autót?
2022. márc. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!