Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a nívópálcán látott olaj...

Ha a nívópálcán látott olaj még nem fekete, hanem szép sárgás, megállapítható, hogy tényleg friss olajcserét kapott az autó?

Figyelt kérdés
2022. márc. 1. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Nem állapítható meg semmi.

Legfeljebb hogy nem 15000 km van benne .

2022. márc. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Legfeljebb csak valószínűsíthető.
2022. márc. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Ha a régi olaj fekete volt, most pedig sárga, akkor igen, megtörtént az olajcsere. Azonban néhány hét alatt ez is besötétül - ez természetes jelenség.
2022. márc. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%
Nehany het alatt...? Amint kicsit jar a motor. Abban az autoban azelott csereltek olajat hogy megnezted, es nem jarattak direkt... kamu, atveres hogy meg tudjon vezetni. Nyilvan valami utolso nepper lesz aki ezt tette.
2022. márc. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%

a friss olaj pár óra után elveszti a sárga színét, de nem lesz sötét, vagy fekete..ahhoz kell pár száz kilóméter.


Egyébként egyszerű az ellenőrzés házilag is. Egy vizszintesen elhelyezett hófehér szalvétára rácsöppentesz egy csepp olajat a nívópálcáról...az elterülő olajkör mindent elárul

2022. márc. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg, mit kell ezen rugózni... ha szíjas akkor alap hogy vezérlés + olaj + szűrő cserével kezdesz. Ha előtted cseréli le akkor talán... de az se garancia, lehet azelőtt 30-40+ ezer km-t futott az előző olajjal, olajakkal... akkor meg bachatod az egészet.
2022. márc. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kamu az egész, én augusztus 1 én cseréltem olajat, Castrol magnatec 10w40 et sima utángyártott olajszürőt csavartam fel, 1000 kilóméter környékén kezdett bebarnulnmi addig aranyságra volt, szóval akinek rögtön barnul az vagy béna, vagy rossz olajat töltött vagy dízel.
2022. márc. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szóval igen az aranysárga az most volt cserélve és jó ideig nem szabad bebarnulnia (feltéve ha legalább 1 órát csöpögött az olaj és nem csak 5 percig engeded és csavarod vissza a csavart)
2022. márc. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!