Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha lejart a 15 napos atirasi...

Ha lejart a 15 napos atirasi határidő akkor meg keres a NAV büntessel?vagy majd csak akkor ha megyek atiratni vagy ha a rendor megállít?

Figyelt kérdés
2022. márc. 2. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Amikor mégy átiratni, akkor akkor szabhatják ki a büntetést, +1 hétért

nem szoktak még büntetni, olykor 2 i belefér.

De mire vársz az átírással?? Jó beszarva lenni?

2022. márc. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

#1

Nem mindig saját hiba. Nekem pl nem volt megfelelő jogsim egyik alkalommal, de már megvolt a motor.


Semmi nem volt, kaptam egy értesítőt (addigra amúgy már elintéztem), hogy ha nem íratom át x időn belül, kivonják a forgalomból. Nem szerepelt semmi potenciális büntetés a levélben.

2022. márc. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2

És mióta kell jogsi egy névreíráshoz?

2022. márc. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amióta először eredetiségvizsga kell... Oda meg valahogy el kell jutni. Ami kifejezetten nehéz, ha nincs meg még a járműkategóriára az engedélyed.


Hupsz, szép öngól. Gondolom te pontoztad le az előző válaszom. Ciki.

2022. márc. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyon el vagy tévedve. Eredetvizsgához sem kell jogsi, mert nem is kell a járműnek üzemképesnek lennie. Tréleren is megcsináljàk. Az okmányirodába sem kérnek jogsit. Mindenre van megoldás, csak te olyan ruppótlan vagy hogy inkább vezeted azt a tragacsot amire jogsid sincs. De ettől ez még nem lesz hivatalos ügymenet.
2022. márc. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem "kell" üzemképesnek lennie meg nem "kell" jogsi, ha tréleren viszed.

Mikor mondtam, hogy vezettem? Nem vezettem, amíg nem volt jogsim hozzá, ezért kaptam értesítőt, hogy ki fogják vonni a forgalomból. Legalább tudtam "hasznos" választ adni, veled ellentétben, mivel a kérdés pont az volt, hogy mi történik ilyenkor :)

Tragacs :D Ruppótlan :) Ezeken jót mosolyogtam. Végül is egy vaktában ellőtt tippet megért, akár igazad is lehetett volna, statisztikailag. Nem írom le, fiatalságom ellenére milyen anyagi helyzetben vagyok meg hol vagyok jelenleg, mert utálom az anonim rongyrázást és amúgy sem hinnél nekem, valamint tök felesleges. Holnap viszont a te egészségedre fogyasztom majd el a rumos forrócsokit meg a császármorzsát :P Ma valaki azt ette velem szemben és istenien nézett ki, almaszósszal meg minden. Kár, hogy elszállt a forint, de ez van.

Elég bunkó is vagy, úgyhogy részemről itt véget is ér a diskurzus, láthatóan képtelen vagy szarkazmus, lekezelő hangnem nélkül, értelmesen diskurzust folytatni. Adieu, szebb napot kívánok, ahol nem kell másba ismeretlenül megpróbálni belerúgni a saját belső ingerültséged miatt.

2022. márc. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szánalmas vagy bugriskám. 🤣
2022. márc. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!