Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudok végleg kivonni a...

Hogyan tudok végleg kivonni a forgalomból egy autót? Többi lent.

Figyelt kérdés
Donornak szeretnék vásárolni egy autót, de amiket kiszemeltem, amik állapotukban, felszereltségükben megfelelnek, azok magyar érvényes okányokkal rendelkeznek. A kérdés tehát az, ha egy ilyen autót megvásárolok természetesen adás-vételi szerződéssel, akkor azt én nekem át is kell iratni arányaiban sok pénzért vagy az előző tulaj nevével szereplő forgalmival stb, de egy adás-vételivel én is kivonathatom?
2022. márc. 2. 20:30
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy ha leadod bontóba és adnak bontási igazolást. Otthoni bontás nem engedélyezett és ezért nem engedik úgy kivonni hogy te csak simán besétálsz a rendszámmal meg a papírokkal és memondod hogy végleg vonják ki, erre kell bontási igazolás.


Ha annyira kell donor autó, vegyél egy külföldi autót akár papírnélkülit, egyedül adásvételit csináljatok az avázszámmal meg nem árt motorszámmal ha van hogy legyen ennek nyoma hogy te megvásároltad azt tehát tudd bizonyítani szükség esetén. Motorszámmal azért is érdemes már ha van neki mert ha komplett motort kell cserélned akkor ne legyen gond a papírozással mert csak olyan motort rakhatsz bele az autódba ami a neveden van motorszám szerint, vagy van oigazolásod hogy azt vásároltad, legálisan.

2022. márc. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!