Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy érdemes a felniket...

Hogy érdemes a felniket felújítani?

Figyelt kérdés
Olvasgattam, illetve nézegettem videókat, hogyan újítanak fel felniket otthon, az enyémre is ráférne. A legtöbb helyen úgy írják, hogy pár réteg alapozó, aztán pár réteg szín, esetleg a végére lakk, viszont páran a Hammerite sprayt ajánlják, amit alapozó nélkül kell felvinni a felületre. Ez a két opció közül melyik a jobb, tartósabb? Ez a spray amiről szó van: [link]

2022. márc. 5. 00:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hemörejt kerítésre való, nem felnire.


Homokfújás ha lehet, kell rá egy spéci alumínium alapozó, filler.. szín, lakk, vagy akrilból a szín és akkor nem kell lakk..

2022. márc. 5. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én sima fehér Hammerite festékkel fújtam le a felniket és nagyjából 7 éve rajta van. Itt-ott már rozsdásodik, ahol kavics vagy egyéb miatt lepattant, de alapvetően egész jól bírja.

A munkafolyamat:

Először csiszolás-drótkorongozás, rozsdamaró/passziváló (Evipass), újabb csiszolás, por és zsírtalanítás. Korrgátló (Trinát) alapozó, majd 3-4 réteg Hammerite és kész. Még annyit, hogy nem spray-vel hanem rendes fújópisztollyal csináltam.

Egy fényező ismerősöm szerint 2k-s autófestékkel jobb és tartósabb eredményt lehet elérni, de ahhoz jóval drágább alapanyagok kellenek. Azért lehet, hogy legközelebb kipróbálom azt is.

2022. márc. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm

Akkor szerintem kipróbálom én is ezt a módszert

Ment a zöld!

2022. márc. 5. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!