Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan vegyem meg az autót?...

Hogyan vegyem meg az autót? Lízing vagy Hitel?

Figyelt kérdés

Németországban élek, már egy ideje gondolkodom a lízingen, de nem szeretnék 10-20 ezer eurós autót évekig fizetni, így inkább spóroltam és osszejott 8000eurom. Az adott autó, amit kineztem 10-11 ezer euró között mozog.


A maradék 2-3 ezer eurót pedig lízing vagy Hitel formájában potolnam. De ez hogyan is működik pontosan? Melyik éri meg jobban és miért?



Esetleges kerdeseitekre a valasz:


Miért nem veszel olcsóbb vagy más autót ami kijon 8 ezerből?


Olcsóbbat avagy más autót nem akarok venni, mert ez az autó minden vágyam és ha már ennyi pénzt kiadok, akkor olyan legyen amit én akarok


Miért nem sporolok még tovább és veszem meg keszpenzbol?


Az autót most szeretném megvenni, ugyan is most van rá szükség, szóval már nem bírom halasztani tovább.



2022. márc. 7. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hitel és lízing egyaránt bukó. Egyébként ilyen lízing konstrukcióról nem hallottam, ahol az autó értékének 2/3 részét már előre leteszed. A lízing lényege az, hogy a tulajdonjog nem a tiéd, te csak használod az autót és a futamidő végén felajánlhatják, hogy maradványértéken megvegyeheted a kocsit. Azaz: csak hitel jöhet szóba nálad.

Az átírási, honosítási, kezdeti szerviz költségeket bele számoltad a keretbe?

2022. márc. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
Akkor még gyüjtsd össze a maradékot és kápéra vedd meg.
2022. márc. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A különbség: leasingnél az autó nem kerül a nevedre, illetve a leasing fix időtartamra szól, ha az lejárt később megvásárolhatod.


A hitelnél az autó a tiéd, bármikor végtörleszthetsz.

Szerintem neked a hitel lesz a nyerő, Németországban ez elég simán működik.

2022. márc. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A lízingnek több fajtája van, operatív, nyíltvégű, zártvégű.


Nagy vonalakban a különbségek:

Operatív esetén egy flottakezelőé az autó, ők intéznek mindent (szerviz stb.), valamint nem szerepel a cégek könyveiben az autó. Nyíltvégűnél a cég/magánszemély nevére kerül mint üzembentartó, a futamidő végén maradványértéken megvehetik, eladhatják, vagy tovább lízingelhetik.

Zártvégű hasonló a nyíltvégűhöz, csak a futamidő végén automatikusan a lízingbevevő tulajdonába kerül.

Utóbbi kettőnél a cég/magánszemély feladata a szerviz, biztosítás, egyebek, valamint általában 20% önrészt kérnek vásárláskor.

Pl. a Skoda/Audi kínált magánszemélyeknek is operatív lízinget.

Ez nagy vonalakban a magyar helyzet, a németet nem ismerem.

2022. márc. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
9%
se lizing se hitel, önerő amire fussa arra fussa
2022. márc. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!