Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csendes, egyben lévő, masszívi...

Csendes, egyben lévő, masszívitást sugárzó de nem túl drága dízelek?

Figyelt kérdés

2.5 millió környékéig 2013 vagy újabb 100 le alatti vagy körüli dízel autó, ami csendes megbízható és hatfokozatú manuális váltós?


Csendes alatt azt értem, hogy a motorzaj normál közlekedés mellett ne nagyon vagy csak kicsit legyen hallható, illetve ne zörögjön mindene is rosszabb úton...


Ha nem versenyautó nem baj, csak megbízható konstrukció legyen.

Nézegettem én már de nem ismerem annyira hogy melyik mit tud. A motorjaikat persze tudom, de hogy melyik csendes kényelmes azt már nem.


2022. márc. 8. 09:23
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Ceed, 1.6 crdi
2022. márc. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
Peugeot partner vagy Citroen berlingó.
2022. márc. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2 Nem zöldséges autót szeretnék, illetve nem hinném hogy egy doboz nem dübögne, ne venne át minden rezgést a nagy "pléhkaszni". Lehet fejlődtek a régiekhez képest, de még mindig csak egy kisáruszállító dobozos autóról van szó.


#1 Igen, ezek szépek is, annyi hogy 90%-ban csak SW kombit árulnak. Ezt amúgy nem tudom mire vélni, hogy miért van ez a nagy kombi láz, ki se használják a cégek (nagy része céges volt), 1-2 fővel szaladgálnak, csomag nélkül. Tárgyalásra nem hinném hogy 1 heti horvát tengerparti üdülésre való cuccal ruccannak el...

2022. márc. 8. 11:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Peugeot 508-ról és Opel Insignia-ról is halottam jókat, ezek közűl esetleg?

Francia oldalon az 508 kényelmesen franciás,és legalább fejlesztettek és már megbízható, az Insignia ilyen Opelos de stabil és nehéz tank feelinget ad mivel nehéz, felszereltségtől függően ez is kényelmes.

Motorikusan is egyben van mind az Opel 2.0Cdti mint a Peugeot HDI-k

Nem vágom most fejből A magyar piaci árakat de ezek ilyen körüli összegeknél kéne hogy mozogjanak.

2022. márc. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Ezt amúgy nem tudom mire vélni, hogy miért van ez a nagy kombi láz, ki se használják a cégek (nagy része céges volt), 1-2 fővel szaladgálnak, csomag nélkül. Tárgyalásra nem hinném hogy 1 heti horvát tengerparti üdülésre való cuccal ruccannak el..."


Nálunk is kombik a céges autók. De nem csak tárgyalásra szaladgálunk velük, hanem konkrét munkavégzésre használjuk őket. Azaz nem kizárólag személyek transzportálására használjuk. Nem egyszer van fullra pakolva a csomagtartó és még az is gyakran kicsi. 300 km-ről nem úgy van, hogy elugrok érte ha valami bent a cégnél maradt.

A saját autóm nekem sem kombi. De nem is hurcolkodok, meg három gyerekem sincs, hogy kellene a nagy puttony.

2022. márc. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 De mit szállítotok vele? Gondolom nem kőműves autókról van szó... Valami terméket árulsz és azt kell szétszórni? Arra ott a már más által említett dobozos kisfurgon.
2022. márc. 8. 15:43
 7/7 anonim ***** válasza:

#6, nem!

Egy olyan cégnél dolgozom, akinek országos mérőhálózata van. A mérőeszközök szerte az országban vannak. Ezeket néha kalibrálni, karbantartani kell. Ha olyan meghibásodás van, amit én helyben nem tudok elhárítani, akkor az egész eszközt leszerelem és a központi szervizbe szállítom. Ezek nem nagy eszközök, nem kell hozzájuk feltétlenül furgon. Kb bőrönd méretűek. De valami kis 5 ajtós autóban az összes eszközzel, szerszámmal, összehajtható kislétrával, laptoppal, diagnosztikai eszközökkel, stb. már nagyon szűkös lenne.

2022. márc. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!