Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ilyen drága a kötelező...

Miért ilyen drága a kötelező biztosításom ?

Figyelt kérdés
2018 óta vagy jogsim ,21 éves vagyok. 1.9 tdi ( 90 le ) autóról lenne szó és 106 ezer ft volt a kötelezőm, tavaly nyáron vettem az autót, most A00 voltam egészen most júniusig, most leszek B01 be azthiszem ,mivel 1 éve lesz autó a nevemen. Kiszámoltam a clb vel most is ilyen 100 ezer ft a legolcsóbb biztosítás. Nem értem miért ilyen drága ? Más haverjaim max 60 ezret fizetnek ,igaz gyengébb motorral szerelt autó után ( 1.4 benzin ). Valamit én nézek el? vagy tényleg ennyi az ára ennek ?

2022. febr. 28. 22:24
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Amióta jogsim van már levezettem vagy 100 ezer km-t fixen, pizza futárkodom diákmunkán 1 éve + naponta ingázok 60km-t. Hál isten balesetmentesen. Akkor még is mire fel kell ennyit kifizetnem ? Nem vagyok kezdő sofőr...
2022. febr. 28. 22:27
 2/19 anonim válasza:
93%
Senkit nem érdekel, hogy mióta van jogsid, ha kocsit csak most vettél. Onnantól pörögnek csak az évek
2022. febr. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
A legolcsóbb biztosítóhoz menj és mindig kösd át máshoz, ha emelni akarnak a díjon. Idén én is úgy kaptam majdnem 2-szeresre kalkulált biztosítási díjat az Allianztól, hogy ráadásul még szintet is léptem közben. Gondolhatod mit tettem... Átmentem a Postához inkább.
2022. febr. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%

Az nem is sok.

Nekem 12 éve van jogsim, 5. éve saját kocsim.

Sose volt balesetem.

A kocsi egy kis 16 éves 1.2 benzines 206-os.

Az éves legolcsóbb biztosításom 44e forint volt.

2022. febr. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
29%
Nem drága, csak erőn felül tartod fenn az autódat
2022. márc. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%

Nem tartom vészesen soknak a paramétereiddel, főleg, ha Budapesten, vagy nagyobb városba laksz.

Összehasonlításul én 39 éves vagyok. Vidéken lakom. 22 éve van jogosítványom. Ebből 11 éve van saját autó a nevemen. Balesetem soha nem volt. Céges autókkal nem tartom nyilván mennyit vezettem, mert a biztosítót úgysem érdekli. A díjat egész évre on-line befizetem. Egy 1.6-os Opelem van. Mivel szinte minden évben váltok biztosítót, így legalább az áremelkedéseket sikerül elkerülni, bár olcsóbb nem nagyon lett még a biztosításom. Évek óta 50-60e körül fizetek.

2022. márc. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%
Haverjaidnak valószínűleg pont azért olcsóbb, mert gyengébb autóik vannak. vagy nem is az ő nevükön fut a biztosítás, hanem a szüleikén. Ezt elég sokan csinálják, sőt az is számít, hogy milyen kategóriába sorolja a biztosító az autót. Kollégám első autónak, friss jogsival egy Opel Tigrát vett, aztán kiderült, hogy sportautónak számít, ezért lényegesen drágább a biztosítása mint egy ugyanolyan motorral szerelt Astrának
2022. márc. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
CLB-nél nézz szét, ők kedvezményesebbek általában mint a többi, és tudtommal pl. az Aegon a legkvadrágább.
2022. márc. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%
A teljesítmény, az életkor, és a lakhely a legnagyobb szorzók általában. Ha bejelölted hogy futárkodsz, az is megduplázhatja az összeget.
2022. márc. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Érdekes egyik haveromnak pont tigràja van friss jogsis, velem egy idős és úgy fizet 60 at. Amúgy meg vidéken lakom én is, de oké , látszik mindenkinek olcsóbb csak nekem ilyen ge*i drága. Meg teljesítmény :D 90 lóerős , ha 500 lóerős kocsim lenne mennyit fizetnèk 300 ezret? :D

Vicces ez a biztosítás, nem ad valós visszajelzést ez a pár adat ki, hogy vezet. Majd ha marika néni akinek van 8 gyereke fizet 20’ezret :) mert olyan nagy kedvezményt ad , mintha annyira összefüggne , a kölykök száma ki , hogy vezet :D tiszta szégyen az egész

2022. márc. 1. 09:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!