Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kiürült 5 literes motorolajos...

Kiürült 5 literes motorolajos kannát lehetne benzin tárolásra használni? +Mivel lehet kimosni az olajat belőle?

Figyelt kérdés

2022. márc. 8. 10:37
A kérdező szavazást indított:
Igen, bírja a motorolajos kanna a benzint.
Nem, a benzin 'megeszi' a kanna műanyagját.
Igen, én is használom igy.
Nem tudom.
16 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%

Benzinnel lehet kimosni.

1-2 csepp olaj ha benn marad a benzin mellett nem okoz semmit

2022. márc. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%

Pont a benzinnel lehet jól kimosni.

Egy olajos flakon elég vastag, ha a vékonyabb PET palackok évekig bírják akkor az olajos kanna is fogja.

2022. márc. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is, nekem is van valvoline total meg castrol olajdobozom mind jó pár miliméter vastag....De még messze van a május 15 ráérsz előtte 1 héttel kannázni már én is felkészítettem a beöntő csöveket kupakokat :D
2022. márc. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
57%

Azért óvatosan azzal a tárolgatással, meg amúgy mire elég ha teszem azt betárolsz 100-150 litert? Semmire, elfogy az hamar.


[link]


Régi cikk de aktuális lesz.

2022. márc. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
22%

dehogy fogy 10 liter fogy 1 hónapban a suzukinál

120 liter elég 1 évre

2022. márc. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
59%
#5 Már akinek, valakinek az a 10 liter 1 napi mennyiség vagy még annak is kevés.
2022. márc. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
82%
Benzinnel, esetleg féktisztítóval tudod kimosni. Elég nagyjából kiöblíteni, nem kell, hogy steril legyen. Az anyagának nem lesz semmi baja a benzintől.
2022. márc. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, akkor lehet megnézem benzinnel hogy tudom kimosni azt az üres olajoskannát :)


Nekem egy tank az autóba (kb 50 liter) egy hónapig elég, munkába járni viszont kell, még ha csak 1 havi is van betárolva, akkor addig is nem 800 Ft-ért tankolok majd májusban, aztán szerintem előbb-utóbb rendeződik a helyzet és lejjebb megy a benzin ára. Most olvasom, németeknél már 2 Euro is megvan literje a naftának. Akkor még ott a fűnyíróm is, lassan jön a fűnyirási időszak, 5 liter benzin elég sokáig elég neki. A tárolási idő miatt nem aggódom, én is rá voltam parázva hogy jaj a 95-ös benzin megromlik, aztán fél éves benzinnel is beindult idén a fűnyíróm (havonta beinditom télen), szóval ha pár havi tartalék van akkor már lehet spórolni.


Azt a cikket érdeklődve olvastam, szerintem van aki nem csak 20 liter benzint tart otthon (pláne faluhelyen ahol nincs benzinkút...). Ahol meg rászórnak a PET palacktól elkezdve a lopott fáig mindent a tűzre, ott biztos majd azt ellenőrzi a hatóság, hogy hány liter benzined van otthon :) Szerintem még senkit nem büntettek meg az otthon tárol 60-70 liter benzin miatt....


Mindegy, a jelenlegi helyzetben akármikor lehet egy pánikhelyzet ahol akár ideiglenesen is kialakulhat egy akár csak pár napos üzemanyaghiány. Aki nem olyan helyen lakik mint pl BP hogy ezerféle benzinkút közül választhatsz, hanem csak mondjuk 1 kút van több tiz km-en belül, az máshogy gondolkodik ám. Akik évekre megveszik a tüzelőt, azok miért veszik meg? Hátha drágul, hátha nem lesz, az a biztos ami az udvarban van...


Mégegyszer köszi a válaszokat.

2022. márc. 8. 16:00
 9/24 anonim ***** válasza:
47%
szívesen, szervusz
2022. márc. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
59%

Tudom hogy off, de van 5 literes motorolajos kanna?

Én eddig akárhányszor kértem, mindig csak 4 literest kaptam+ 1 litert külön.😤

2022. márc. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!