Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Találtam egy autót és amikor...

Találtam egy autót és amikor le kértem azt írja ki hogy 048 záradék. Valaki esetleg tudja hogy ez mit jelent, vagy hogy egyáltalán érdemes-e meg venni az autót? Át írásnál ez probléma gondolom én.

Figyelt kérdés
2022. márc. 8. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mintha valami a környezetvédelmi besorolásával lenne az ilyen autóknak, de fene tudja, ennyire nem ismerem a kódokat.
2022. márc. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez egy 92 opel astra mindene érvényes műszaki 2023.05ig, forgalomban van, biztosítással is rendelkezik.

Gyári katalizátor van alatta.

Át írásnál lehet ez probléma?

2022. márc. 8. 16:54
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz probléma. A műszaki megjegyzésében van ez, ugye? Oda írják ilyen záradékokkal, amikor pontosítják a korábbi hiányos/hibás adatot.
2022. márc. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen a műszaki megjegyzésben van.

Köszönöm

2022. márc. 8. 17:02
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Múltkor én is kérdeztem, választ nem kaptam rá, de találtam valamit ami szerintem válasz lehet.


A 048 záradéknál oda szokott írva lenni olyasmi, hogy "B.F.K.H. Határozata a kiállítástól számított 6 hónapig érvényes" vagy valami hasonló. Én ebből indultam el és találtam egy joszabályt, miszerint a külföldről behozott autók honosításakor a származás-ellenőrzés közben a BFKH bekéri a külföldi körözési nyilvántartásokat, hogy az autó körözés alatt áll-e. Ha megállapítják, hogy nem, akkor az erről szóló igazolás 6 hónapig érvényes.


Viszont nem vagyok benne biztos, hogy ez a helyes válasz, mert nem igazán értem, hogy ez miért kerülne feljegyzésre műszaki vizsgán. Illetve ez alapján ez csak külföldről behozott autóknál fordul elő, de nincs hozzá semmilyen forrásom, hogy ez tényleg így lenne. Szóval nem biztos.

2022. márc. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt, hogy pontosan a 048 mit takar nem tudom, de ilyen "egyéb záradék" akár több is lehet egy műszaki vizsga után bejegyezve. Ahogy a #3-asban írtam, ezekkel pontosítják/pótolják a korábbi téves/hiányzó adatokat.

Pl.

"048 egyéb záradék: Környezetvédelmi oszt. helyesen 04."

2022. márc. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!