Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Chiptuning hosszútávon?...

Chiptuning hosszútávon? Hosszútávon chiptuningolt autós tapasztalat? Nem a 10-20 ezer km-re gondolok.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Érdekelne hogy hosszútávon chiptuninggal mik a tapasztaitok, jól megírt program esetén volt -e valami rendellenesség ami a chipnek köszönhető? Én magam is gondolkodok rajta, rigotech-et nézegettem, hogy ők lennének az olyan akiben bíznék.

2022. márc. 10. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:

1: Ez nem autós kérdés?

2: Attól függ, mit szeretnél.

A chipeknél a gyártó NORMÁL KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT garantálja a helyes működést.

Ha te tuningolod, ez a garancia elvész.

Nagyon vicces az autópálya közepén, 160-nal fejreállni.

Persze lehet az is, hogy nem állsz fejre, és akkor akár 170-nel is mehetsz (csak egy példa, nem konkrét érték).

Te döntöd el, hogy melyik a fontosabb neked.

2022. márc. 11. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az autók nagyrésze úgy van tervezve hogy van benne tartalék bőven. Tehát egy kisebb mértékű teljesítmény/nyomaték növelés nem fogja tönkretenni és hosszútávon is jó lesz. A probléma akkor van ha valaki ész nélkül írja át a programot. Pl van egy kollégám 150 Le-s 320d BMW-je van. Írtak rá egy progit, okádja a kormot kövér gáznál és 245 Le a kocsi. Na az már a nem normális kategória. Egyébként a Rigotech rendkívül ügyel arra, hogy csak olyan mértékben emelje a teljesítményt amely még bőven azon a határon belül ami nem károsítja az autót. Vagyis az élettartamát, futásteljesítményét nem rontja.
2022. márc. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2. Ha kormol az autó akkor az szarul megy és nem adja le a teljesítményt.

Az a büdös életben nem 245 le.

Persze a haveroknak jó ezt mondani mert hűde elhiszik.

2022. márc. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

AZ is csak egy lózung minden fajta csiptuning.

De hát a hülyegyereknek ez kell, jó drágán megszopatják.

EZt is nézd meg hogy mekkora hazugság van itt.

A 850 Le helyett 598 Le van benne fékpadon.

https://www.youtube.com/watch?v=5og9DjusPko

Papíron piszkosul fellehet vinni, de a való élet az nem az.

2022. márc. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3-as mert te mindenhez is értesz?
2022. márc. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindenhez is.
2022. márc. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azon kívül ez nem csak a teljesítményről szól.

A környezetvédelmi értékeket a gyártó csak a saját beállítására szavatolja (még erre se szokott működni).

Ha te elállítod, nagyon durván szennyező lehet.

2022. márc. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Chiptuning? Minek? Ha akarok a kb kevesebb mint 200 lóerős Hyundaial is tudok menni 170el az autópályán, és akkor kb 45 perc helyett 40 vagy 35 perc alatt érek fel Budapestre. Rohadtul megérte kockáztatni az életemet 5 10 percért, ami alatt mondjuk hallgathattam volna zenét, vagy valami podcastet, vagy egyszerűen nézelődhettem volna és hátha látok valami újat. Összes gyorshajtó baromnak büntetőfékeznék aki bejön 2 méterrel mögém, úgy, hogy tőlem jobbra is vannak, előttem meg 2 autó távolságra ott a következő autó is. De hát ezért nem fogom kockáztatni az életem. Remélem egyszer majd maguktól fordulnak fel ezek a hülyék az árokban. Nice way to go out.
2022. márc. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!