Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Be lehet állítani pontosabbra...

Be lehet állítani pontosabbra a sebességmérőt?

Figyelt kérdés
Mk1 ford focus sebességmérője gpshez képest kb 14-el mutat kevesebbet. Másnak is csal ennyit az autó órája? Be lehet állítani pontosabban a sebességmérőt?

2022. márc. 12. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem megfelelő kerékméret van rajta. Ennyit nem tévedhet. Gyárilag 5-6km/h eltérés van beállítva. Az én F Astrám 9-et tévedett és az már kifejezetten soknak számít. 14 az minden, csak nem normális. Nem beállítani kell, mert nincs mit beállítani, hanem megkeresni a hiba forrását.
2022. márc. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az eltérés általában nem fix, hanem a sebességgel arányos. A H Astrámon óra szerinti 138 km/h-nál mutatott a gps kerek 130-at. A mutató inden autón többet mutat a ténylegesnél. Átverni legegyszerűbben a kerékmérettel tudod. A H Astránál nem kell ehhez feltétlenül fizikailag is gumit cserélni, diagnosztikával tetszőlegesen beállítható a kerékméret. Focusnál nem tudom van-e hasonlóra lehetőség...
2022. márc. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valóban van gyárilag beállított eltérés, de az a véletlen sebességtúllépés elkerülését szolgálja.

De hogy a GPS-nél ennyivel kevesebbet mutat, az súlyos hiba, azt hiszed, szabályos sebességgel haladsz, közben jelentős bírság vár rád mondjuk egy lakó-pihenő övezetben.

2022. márc. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, a sebességgel arányos a csalás.

Az én öreg mercim most halálosan pontos, hogy 185/65 helyett 195/65 gumi került fel rá, míg faterom nissanja a gyári kerékmérettel kegyetlen csal!


Ha beállok vele 90-re a pályán akkor azt veszem észre, hogy nagyon közeledik az a kamion hátulról... azért mert akkor 82-vel megyek!

Ha 110-re teszem akkor 98 km/h van meg.

Faluban is 50-nél úgy 44-et megy, simán 55-re kell tenni hogy meglegyen a valós 50.

2022. márc. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
14es gyári felnivel mértem ezt. Most 16os van fent és így 14 helyett 12 km/h az eltérés kb úgyhogy nem értem mi lehet a baj.
2022. márc. 17. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!