Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 3 hónapja be nem indított...

Egy 3 hónapja be nem indított D50b blokkos Aprilia kétütemű motor beindítható még?

Figyelt kérdés

100 oktávos benzin van benne.

Ha rúgásra nem, akkor ha tologatom egy kis ideig, akkor azzal nem ártok neki?

Ha tologatásra sem indul, akkor hogyan kellene ilyenkor beindítani?



2022. márc. 14. 08:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem lett hozzá nyúlva, hanem úgy van ahogy elraktad akkor igen, be kellene indulnia. Nem lesz könnyű, kösd fel a gatyád. Lehet hogy a 3. ra indul lehet hogy a 43. ra. Mindenesetre ne add fel! Van egy jó taktika, gyujtás nélkül szivatóval rúgsz rá 3-at, majd rádobod a gyujtás és röffennie kell, nekem amikor 50-es mocim volt ezzel a módszerrel bármikor az első vagy második próbára indult is. Arra figyelj hogy ha nem indult akkor rugdosd még egy picit hogy ne szívja túl magát mert akkor végképp nem fog indulni. Ha semmi eredmény próbáld meg másnap is ha akkor is kudarc akkor karbi takarítás, gyertya csere. Amúgy nayg hülyeség egész télen úgy hagyni, legalább 2-3x beindíthattad volna kicsit járatni. De voltak jobb idők télen, olyankor egy mini kört lehet velük gurulni. Mostmár mindegy, majd a kövi télen figyelj oda mert ezzel hogy hagyod állni csak magadat szopatod feleslegesen.
2022. márc. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ. Korábban olvastam már ezt a gyújtás nélküli szivatós trükköt, azóta én mindig így indítom, legtöbbször sikerrel. Ha ez nem segít, akkor mivel lejtős az udvar könnyen be lehet tolni, csak nem tudom, hogy ezzel nem ártok-e neki.


December közepén mentem vele utoljára, addig 1-2 hetente megjárattam, csak elköltöztünk és így nem tudtam vele foglalkozni, most vinném haza.

2022. márc. 14. 09:44
 3/5 anonim ***** válasza:
miért ártanál? Érthetetlen a kérdés. Ha van benya, szikra, akkor annak előbb-utóbb indulni kell. Nos ha kivennéd a gyertyát, a nélkül szellőztetnéd egyykicsit, a gyertya pedig megmutatja, hogy kap e üzemanyagot. Visszacsavarod, és menni fog, minta vihar.
2022. márc. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 veterán vas ***** válasza:
Azért a 100 "oktávos" benzin sem elhanyagolandó. ;)
2022. márc. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a kedves első válaszoló által is ajánlott módszerrel első rúgásra indult, nagyon meglepett.
2022. márc. 14. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!