Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért hallok recsegést a...

Miért hallok recsegést a motor térből, ha sebességbe rakom. Az összes fokozatot lehet hallani nem járó motornál. A rükvercet viszont járó motornál is nagyon recsegve veszi be. Most volt kuplung csere. Persze attól még lehet hibás. Valakinek ötlet?

Figyelt kérdés

Opel astra f régi.

Meg nem mindig, ha gyorsan rugom meg a kuplungot akkor bukik egyet az autó orra. Meg olyan fura érzés,mintha valami lenne az autó alatt ami hibás. Most hülyén írom le, de így tudom megfogalmazni. Köszi



2022. márc. 15. 01:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A kuplung valószínűleg nem old ki eléggé. Beállítás kérdése szerintem. A szerelőnek nem sikerült…
2022. márc. 15. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem járó motornál??

Biztos hogy nem recseg.

2022. márc. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 krwkco ***** válasza:

"A rükvercet viszont járó motornál is nagyon recsegve veszi be."

Akkor is, ha vársz kb. 5 másodpercet a kuplung kinyomása után és csak azután mozgatod a sebességváltót üresből hátramenetbe? (Járó motornál.)

2022. márc. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A rükvercet, ha várok akkor nem mindig recseg. De amúgy igen a többi pedig mindig.
2022. márc. 15. 11:39
 5/9 anonim ***** válasza:

"az összes fokozatot lehet hallani nem járó motornál"


Amúgy jól vagy? :D

2022. márc. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 krwkco ***** válasza:

"A rükvercet, ha várok akkor nem mindig recseg."

Akkor nem az a baj, hogy nem emel ki a kuplung. Vagyis az jól működik. Megszakítja a kapcsolatot a váltó és a motor között.


"Az összes fokozatot lehet hallani nem járó motornál."

Ezt nem akarod tisztázni? Hallani lehet, hogy betolódik a szinkrongyűrű, de ez nem olyen "recsegés", mint amit gyors rükvercnél hallasz? Ha így van, akkor semmi baja a váltódnak.

2022. márc. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindenki nagyon okos itt. Szívesen küldök egy hangfelvételt, hogy milyen és el lehet dönteni. És igen,nem járó motornál! Köszönöm szépen jól vagyok. Remélem te is.
2022. márc. 15. 20:58
 8/9 anonim ***** válasza:

#5 vagyok.

Tényleg érdekelne, hogyan recseghet minden fokozat sebváltásakor ha nem jár a motor?

2022. márc. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Álló helyzetben van az autó. Rakosgatod a sebességeket. Egyes kettes és így tovább. És hallod, hogy a motor térben kattog. Rossz a hangja. Egyébként megoldódott, a szerelő utána állított a bowdenen. Most nincs hangja és nem recseg a rükverc sem.
2022. márc. 20. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!