Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan került, milyen módon...

Hogyan került, milyen módon benzin az olajba?

Figyelt kérdés

Néztem olajszintet, többet mutat a nívó mint 3 hete és hígabb, benzinszagú úgyérzem.


Most mit tegyek?

Olajcsere?

Már mentem vele, károsult?



2022. márc. 16. 06:06
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
50%
Sét van kopva a motorod, és a dugattyúgyűrük mellett elmegy a benzi, le az olajkarterba. Így nagyon nem kellene vele járni, mert elégtelen olajzás miatt az egész blokk kuka lehet, ha már nem az. Ha csak gyürüzni, esetleg fúrni kell az se lesz olcsó.
2022. márc. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
28%
Megkellene nézni vagy cserélni a tápszivattyút mert lehet az nyomja bele.
2022. márc. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Karburátoros motor.
2022. márc. 16. 07:09
 4/31 anonim ***** válasza:
23%
nekem is ez volt a suzuki swiftnél valszeg az injektorom 26 éves gumi tömitésénél valahogy leszivárod a teknőbe... engedj le 1 liert és töltsd fel friss olajjal
2022. márc. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
0%

Na és miért lettem lepontozva??

Kár segíteni .

2022. márc. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
4 es vagyok én nem pontoztalak le de valóban kár segiteni mindig csak pocskondiáznak
2022. márc. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam senkit sem!🤷‍♂️
2022. márc. 16. 10:31
 8/31 krwkco ***** válasza:
41%

"Na és miért lettem lepontozva??"

Mert magabiztos ostobák nyomkodják a gombokat.

Pedig igazad van. Klasszikus "olaj megy a benzinbe" hiba, ha az AC pumpa (másnéven tápszivattyú) membránja átlyukad. És attól, hogy karburátoros az autó, még kell neki üzemanyagpumpa. Hacsak nem ejtőtartályos, mint a Trabant 601. :-)

2022. márc. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 krwkco ***** válasza:
61%

"olaj megy a benzinbe"

Bocs: "benzin megy az olajba"

2022. márc. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Nekem az elektromos ac pumpával rendelkező karburátoros kocsimban, a túlfolyó karburátor miatt került benzin az olajba.🤷‍♂️

De ahogy írták, ez lehet a mechanikus ac membránjának az átszakadása is, ladáknál gyakori jelenség.

Egy biztos, nem utántöltögetni kell, meg leengedni 1 litert, hanem egy az egyben lecserélni az olajat. Én is lecseréltem, annyi, hogy a szinte új szűrőt csak ezért nem akartam kihajítani, szóval az maradt.

2022. márc. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!