Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eladott autó után mennyi...

Eladott autó után mennyi idővel és milyen problémával fordulhat felém a vásárló?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

4 nappal ezelőtt eladtam egy autót, amit megcsináltattam, hogy ne legyen eladáskor belőle gondom. Szerviz előtt és utána is használatban volt az autó. Több száz km-t tettem meg vele hibátlanul. Adás-Vétel után 1 nappal a vásárló felhívott, hogy nem jó a fűtés és mint kiderült. Álló helyzetben a sofőr oldalon valóban hideget fúj meleg helyett, de az összes többi beömlőn jött a meleg levegő, ahogy kell. Előző nap még én is használtam az autót, illetve ő is és a fűtéssel semmi probléma nem volt.

Azóta elvitte szervizbe és megcsináltatta a problémát, azóta se tudom mi volt a gond, illetve elmondása szerint a motorhoz is hozzányúltak.

Tud ilyenkor valamit csinálni velem?

Mit tudok tenni, ha visszakéri a pénzt?


Szép napot!



2022. márc. 19. 13:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd rá, semmit nehogy vissza fizess neki.

Az autók ilyenek, hogy néha el is romlanak.

Ráadásul ha meg is csináltatta már akkor minden rendben.

2022. márc. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem szavatossági kérdés. Amikor megvette működött.

Gondolom nem új az autó. Szóval joga van elromlani. ;-)

2022. márc. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem új autó, ez ilyen. Nehogy valamit fizess neki.
2022. márc. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Használtautónál megesik, ez van. Nincs joga pénzt követelni tőled.
2022. márc. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyennel.

Nem.

Nem kell tenned semmit.

Csak nyugodtan hackeljek az autot, mar az ove, megteheti!

2022. márc. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

A szavatossági jog 1 évig védi a vásárlót. Leginkább rejtett hibák esetén lehet igénybe venni. Mivel magánszemély vagy, neki kell bizonyítania, hogy a hiba már vásárláskor létezett, de te nem tájékoztattad.

Ha viszont te tudod bizonyítani, hogy előtte megjavíttattad, akkor már nincs sok esélye a bíroságon.

2022. márc. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

a vevő egyszerűencsakszopat...gondolja egy kis pénzt visszavesz..


Ha eladtad, bejelentetted a kormányablaknál, akkor semmi gond, minden az ő sara..hogy a szervizben mit csináltak az csak a munkalapból és a számlából derül ki. De bármit is csináltak, lehet, hogy az is kamu.

2022. márc. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Eladtam az autómat pénteken, hétfőn hívott a vevő, hogy nem olyan az autó, amilyennek én leírtam eladáskor, kéri vissza a pénzt, hozza a kocsit.


Ő akkor még nem tudta, hogy pénteken az adásvételivel mindjárt bementem a kormányablakba, és bejelentettem az eladást, láttamozták, oszt annyi.


Még hétfő este felhívott, hogy rohadjak meg, amiért bejelentettem az eladást.

Kiderült, hogy neki két napra kellett egy autó, amivelna családját vitte külföldre.


Ezt bizony benézte. Maradt nála az autó.

2022. márc. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Időközben átadtam neki a számlákat és talán már nem annyira foglalkozik a dologgal. Mint kiderült ő a vásárlás napján keveselte a fagyállót a tartályból, (Amit együtt néztünk meg és szintben volt) utántöltött, emiatt valószínűleg túlnyomás keletkezett és valami cső elrepedt. Ezt cserélte ki, azóta elmondása alapján semmi gondja vele.


Köszönöm a segítségeket!

2022. ápr. 10. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!