Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg ennyire érthetetlen...

Tényleg ennyire érthetetlen ma egy autót vásárló ember itthon?

Figyelt kérdés

Sokáig kereskedtem autókkal. Egy barátom megkért, hogy segítsek neki kocsit keresni, hogy átnézzem a helyszínen, mi jó, mi nem, stb.

Találtam neki egy megbízható jó állapotú és még árban is megfelelő HRV Hondát.

Elmentem és megnéztem, majd elmentünk együtt, kipróbálta, tettszett neki.

Semmit nem ért az autókhoz, ezért segítettem neki. Találtam neki egy költségmentes kocsit elégedett volt vele. Eltelt egy hét és mondja ma, hogy háát majd még megnézeti egy haverjával a héten, meg elviszi szervízbe, hogy hátha találnak rajta valamit, amit mi ( inkább én:) ) nem vettünk észre.

Én 2 éve befejeztem az autók hordását kintről, nem véletlen. Erre most mit lehet mondani?



2017. aug. 22. 16:22
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Hagyd rá ,majd rádöbben hogy felesleges volt fizetni. Éppen ma ment tönkre férjem céges autója,megadta magát a generátor. 300 ért lett felújítva,egy hónapja talán. Ez benne van a pakliban. Kicsit aggodalmaskodó a barátod.
2017. aug. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tessék. 300-ért lett felújítva, ez a Honda pedig került kemény, 670.000 Magyar forintba. Sajnálom a dolgot. Nem könnyű kitermelni az árát egy ilyen javításnak, rosszabbkor be se adhatta volna a kulcsot a generátor...
2017. aug. 22. 16:47
 3/10 anonim ***** válasza:
30%
Valaki ahogy megvette az autót rögtön cseréli rajta a dolgokat még ha látszólag nem is tűnik rossznak. ( Gondolok itt pl. a vezérlésre, szűrőkre, olajra, fékekre stb.. )
2017. aug. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Persze, nyilván, ez alap. Azzal indítottam, hogy vigye el olajcserére, és cseréltesse le a vez. szíjat, mert nincs info, hogy mikor volt. De neki ez esze ágában sincs, csak nézzék meg hátha találnak valamit, amit én volt kereskedőként talán nem vettem észre:)
2017. aug. 22. 17:43
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem csinál rajta semmit a szerelő ,miért kell megnézni ? 😁 Parazik kicsit ?
2017. aug. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, van akinek a jó se elég jó. :)Én inkább azt tapasztalom, hogy az ismerőseim, akik kocsit vesznek, szerelemből vásárolnak. Kerül amibe kerül. És általában elég sokba kerül. :)
2017. aug. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne keverjük ide a céges kocsikat, mert ott a költségek eleve magassabbak hisz csak szakszervízbe viheti, vagy ahova a lízing szól. Plusz azt a pénzt nem a kocsi használója fizeti általában...
2017. aug. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

5# Parázik is, de ahogy ismerem idegesíti, hogy nem tud mibe belekötni :D Hátha megnyugtatják a Honda szervízben egy negyvenesért :D

6# Aztán olyankor mindenki hibás, csak az nem, aki megvette :D 1x én is vettem szerelemből autót fiatalon. 2 hónap alatt 600.000-et kellett ráköltenem :DD

7# Persze, de attól függ, hogy vállalati kézben van az adott autó és a válaszoló férje használja az autót, vagy ő a tulajdonos és a használó is. Amúgy tényleg horror áron dolgoznak...

2017. aug. 22. 21:17
 9/10 anonim ***** válasza:
Használtautónál 99%, hogy ha nem is rögtön, de fél éven belül valami előjön. Elektronika, motorikus dolog, futómű vagy karosszéria hiba. Az a legbiztosabb, ha mindig van egy kis tartalék vásárlás után az ilyenekre, és számítani is kell rá, így csalódás nem érhet. Persze egy alap, de körültekintő vizsgálattal nyugodtabban veszünk bármit.
2017. aug. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Enis nemrég vettem egy bmw-t talan egy éve azóta a vételárat már ráköltöttem. 4-5hónapig semmi baja sem volt. Jelenleg is szervízben van abs javítással
2017. aug. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!