Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olaj csereperiódus?

Olaj csereperiódus?

Figyelt kérdés
Hali, ti milyen időközönként cseréltek szervóolajat, fékfolyadékot illetve sebességváltóolajat? Kézi váltós autóról lenne szó.

2022. márc. 20. 19:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

szervóm nincs

fékfolyadék 5 évente

sebváltó olaj 10 évente

2022. márc. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szervoolajat elvileg az autómhoz gyári ajánlás szerint nem kell cserélni. Én ennek ellenére 200.000 km környékén az autó 10 éves korában lecseréltem. A gyári folyadék 2-3eFt volt, nem egy hatalmas költség. Így elszórakoztam vele. Semmit nem vettem észre a működésén csere után, igaz előtte se volt vele gondom. Talán annyi, hogy a friss folyadék kicsit világosabb színű volt, mint a 10 éves.

Fékfolyadékot hivatalosan 2 évente kellene a gyártó szerint. Le lehet pontozni és meg lehet kövezni, hogy életveszélyes vagyok, de bevallom, volt hogy garanciaidő után én megfeledkeztem róla és 3-4 évig is ugyanazzal a fékfolyadékkal jártam. Nem vagyok rá büszke és nem nem is követendő példa.

Váltóolajat a gyár szerint szintén nem kell cserélni. Az autó élettartamára szól. Mivel sem hőterhelés nem éri, sem "idegen anyag" nem kerül bele, mint a motorolajnál. Szintén 200.000 km környékén kellett a kettőstömegű lendkereket és a kuplungot cseréltetnem. Ha emiatt már úgy is le volt szedve a váltó, friss olajjal szerelték vissza. Szintén semmi különbséget nem vettem észre.

2022. márc. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Fékfolyadék 2 év

Automata olaj 50 000km

Motorolaj 10-12 000km

2022. márc. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát, ment a zöld! A motorolajat 10 000 km után én is le szoktam cseréltetni, vagy évente ha nem megyek vele sokat, bár eddig nem sok ilyen év volt. Egyik ismerősömtől hallottam hogy sebességváltóban (kézi) cserélt olajat és kíváncsi voltam hogy érdemes-e, mert én is úgy tudtam autó élettartamra szól, gondoltam hogy rákérdek itt lássam ki mit gondol erről, mégegyszer köszi mindenkinek, aki még gondolja nyugodtan leírhatja a véleményét :)
2022. márc. 20. 20:14
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

"Váltóolajat a gyár szerint szintén nem kell cserélni. Az autó élettartamára szól. Mivel sem hőterhelés nem éri, sem "idegen anyag" nem kerül bele, mint a motorolajnál."


Na erre mondta a becsületes nepper, hogy ez a németeknél talán igaz, mert ott ennyi idő után lecserélik az autót, ott ennyi a kocsi élettartama. Ennyit jelent az "élattartam olaj" Egyébként meg szennyeződik, elfárad, szóval kell cserélni.

2022. márc. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
10 ezer kilóméterenként cserélem kis szívó benzinesben és nagy turbódízelben egyaránt. Leszámítva, mikor sok nagyon hosszú, külföldi út jön össze, akkor általában 15 ezer után cserélek, plusz-mínusz ezer km. Automataváltóban szigorúan 60 ezrenként váltóolajcsere. Kéziváltósban sajnos mindig elhanyagolom a váltóolajcserét, pedig rájöttem már, hogy tényleg abban is fontos lenne. Fékfolyadékot megmondom őszintén, az egyik autóban 10 év után cseréltünk először, tökéletes volt előtte is, utána is. Holott 2 évente kéne, tudom. Szervóolajjal soha nem foglalkozom, bár egyszer az egyik autóban eldurrant egy cső, és az egész szervóolaj elfolyt, érdekes egy hiba volt. Na akkor ott nyilván megvolt egyúttal az olajcsere is.
2022. márc. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha motorolaj is érdekes, én azt 15.000km-enként cserélem. Minden második olajcserénél cserélem a légszűrőt és az üzemanyagszűrőt is. 15.000 km nálam egy bő fél év alatt jön össze, 200 km-es utakból. Tehát nem városban futosgálok az autóval.
2022. márc. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én az összes szűrőt szoktam cseréltetni a motorolaj cserével egyszerre, szervizben ahova járok csak így cserélnek motorolajat, tehát 10.000km-enként új van benne, persze nálam se fix 10.000km, van amikor 1-2 ezerrel több, de igyekszek tartani a 10 ezret. Bár a szerviz azt mondta hogy 15 ezrenként elég én úgy vagyok vele, hogy a motor hosszú élete fontosabb mint hogy ezen spóroljak. A többi olajat (szervó, váltó) pár cikkben olvastam, hogy érdemes azokat is, na meg ismerősöm után komolyan elgondolkodtatam én is rajta, fékfolyadék néha nekem is kimegy a fejemből, van hogy csúszok a cserével egy-egy évet, én se vagyok rá büszke.
2022. márc. 20. 21:03
 9/11 anonim ***** válasza:
#5 Amúgy ez az amit nem értek a németeknél. A BMW váltig állítja hogy nem kell sőt nem szabad cserélni. Holott a váltó gyártója is elő írja a 60ezrenkénti olajcserét.
2022. márc. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Én az összes szűrőt szoktam cseréltetni a motorolaj cserével egyszerre, szervizben ahova járok csak így cserélnek motorolajat"


Ahova én járok szervizbe, szerencsére azt csinálják amit én mondok. Ha én fizetek, nem ők tesznek nekem szívességet. Fél évente egy 20.000Ft-os üzemanyagszűrőt, aminek hivatalosan 4év/60.000km lenne a csereperiódusa, kicsit luxusnak és pazarlásnak érzem fél évente kidobálni. Előző autómat 349.000 km-en keresztül hajtottam. Soha semmi motorikus probléma nem volt vele. Injektorok, turbó is gyári bontatlan volt, olajat soha nem kellett rátöltenem. A mostani autómról még csak most járt le a garancia. A márkaszervizben még pollenszűrőt se akartak cserélni egy év után. Külön kérésre is kézzel-lábbal le akartak beszélni róla. Végül nagy kelletlenül csinálták meg.

2022. márc. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!