Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valeo kuplung vélemények?

Valeo kuplung vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most lett olyan 1-2 ezer km-rel ezelőtt teljes kuplung szett cserélve az autómban. (Fiat Grande Punto diesel)

1 hete kezdett el nagyon rángatni az autó elinduláskor (1-esben) valamint rükvercben. A többi fokozatban nem csinálja ezt. Valamikor kevésbé rángat, valamikor pedig kb kirázza a tömést a fogamból, annyira erősen.

A szerelő a kuplungtárcsára gyanakodott, mert elvileg hullott nála szét pár Valeo kuplung mostanában… valaki viszont a féltengelyre gyanakszik.

Nem hallottatok mostanában ilyen hibákról Valeo kuplungnál? Vagy a féltengely lehet a probléma? :/

Köszi!


2022. márc. 20. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én Valeot nem szeretek beépíteni.

Aisin, Exedy, sachs. Mondjuk típusfüggő.

2022. márc. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

HA széthull a tárcsa akkor el se indul az autó.

Lehet a rángatás több hibától is.

2022. márc. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tök más típus, de anno amikor E36-os BMW-m volt, Valeo kuplung szettet szereltem bele, és használtam vele még 4 évig (kb 80e km). Nem volt vele gond.
2022. márc. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

hát barátom én valeot kértem mert az volt a legolcsóbb

de azóta ráz a kuplung mint a bakkecske.

Viszont nem tudjuk, hogy a valeo minősége miatt, vagy mert a szerelő elrontotta és rosszul rakta vissza. Lehet az utóbbi, beismerni nem hajlandó, szóval nem tudok biztosat mondani de inkább exedyt vegyél bele és nézd is ahogy berakja ne cslajon

2022. márc. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Veszélyes amikor ráz a kuplung, főtengelyt is eltörheti. Váltót is cibálja olyankor. Valeo kuplungot nem tennék be, csak is Sachs. A járgányomban egyedül az ablaktörlőmotorok, és a klímarendszer Valeo.- Voltak vele gondok.
2022. márc. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

jó de mit tudok tenni? visszavinni nem lehet mert elküld, papir számla garnaica nincs ez fekete szerelő

és nincs ujra pénzem 1 másik szerelővel ujra levetetni a váltót

2022. márc. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!