Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kezdjek bele az autó...

Hogyan kezdjek bele az autó hangrendszer feljavításának?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Golf 5 lenne az alany. Trendline.


A hangszórók már eléggé a végét járják, csúnyán szólnak, basszus alig van. A fejegységet esztétikak okoból cserélném. ( plusz ha jól tudom, először azt kell cserélni)


Nem szeretnék semmi extrát, csak hogy a rádiót és időnként a zenét rendesen tudjam hallgatni.


A jvc x830bt fejegységet néztem ki az ár érték aránya miatt.(neten olvasott vélemények alapján).


Mi a véleményetek? Jobban muzsikálna, mint a gyári rcd 300 ?


Ha igen, e mellé milyen hangszórót ajánlanátok, ami a fejegység mellé hoz legalább olyan minőséget, mint a gyári?


Nem tudom, milyen árban mennek a hangszórók, hasonló viszonylag olcsó és jó ár érték arányút keresnék.


Nem értek hozzá, ugy hogy minden tanács, javaslat érdekel!


Köszi



2022. márc. 21. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen fejegységet vettem barátnőmnek tavaly, nekem jobban tetszik mint ami az enyémben van Sony. :) hangszóróban szerintem bármelyik jobb lehet mint a gyári, viszont mielőtt bármilyent is nézel, tisztában kell lenned , hogy befér-e az ajtóba, mert vannak hangszorók, amiknek mélyebb a beépítési mérete mint ami gyárilag bent van, és esetleg nem is férbe vagy kell hozzá kiemelő keret.
2022. márc. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi. És a hangszóró miből áll egyébként? Van külön magas, mély ? Meg olvastam valamiféle hangváltót. Az mi? Kelleni fog keret valószínű.
2022. márc. 22. 04:51
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez szettje válogatja, van olyan autóhangszóró, aminek közepébe beépítik a magassugárzót is, és van ahol külön van, és utóbbit mondjuk kocsidban valahol a külső tökör magasságába, vagy a kinincs környékére építik be. Ott szoktak hangváltót tenni, hogy az eltérő hangsávok ne terheljék feleslegesen az adott hagnszórót. pl a mélyre ne küldjön magasat a fejegység ha úgysem tudja megszólaltatni.

Az egybeépítetteknél, ezt nevezik koaxiális hangszórónak, ott nem tudsz hangváltót beépíteni.

2022. márc. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Aha. A kocsiban van a tükör mellett kis hangszóró. Akkor olyan kell, amiben külön van és nem koaxiális?
2022. márc. 22. 09:26
 5/10 anonim ***** válasza:
Én ilyent tennék bele. De nagy valószínűséggel a kicsit úgysem fogod kiszedni, így inkább csak az ajtóban lévő nagyot cseréld
2022. márc. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor ha jól értem, az ajtóban lévő nagy, ami egyébként gyárilag 20-as, de én kerettel 16,5et veszek, az olyan legyen, amiben be van epitve a magas. Szóval koaxiális? Vagy ha külön van, akkor azt az ajtóba el tudom helyezni?
2022. márc. 22. 10:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem! Én azt mondom hogy ne koaxiálist vegyél hanem csak mélyközépet, mert a gyári magast macera kicserélni, és valószínűleg a szettesét be sem tudod rakni, és ezt továbbra is tudonád használni, szóval én bennhagynám, és csak a nagyot cserélném.
2022. márc. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jaa értem. Rendben. Köszi!


Esetleg valamilyet tudnál ajánlani? Vagy a gyárinál jobb, de legalább ilyan minőségűt lehet szerezni 20e ft körül?

2022. márc. 22. 11:46
 9/10 anonim ***** válasza:
A gyárinál bámelyik jobb , majd meglátod ha kiszeded,hogy milyen kicsi mágnes van rajta ;)
2022. márc. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Koaxk Ábel ***** válasza:

Nah akkor egy kis autóhifi! :)


Az ajtódban nem 20-as hangszóró van (ilyen nem is létezik) hanem 16-os komponens szett! A komponens szett a lehető egyik legjobb megoldás, ami áll egy 16,5 mélyközépből és egy magassugárzóból ami igen optimális esetben az autó A oszlopába szokott kerülni, jah és természetesen ehhez jár egy hangváltó is, ami megvágja a frekiket melyik hangszóróra mi menjen, ez nem opcionális hanem kötelező és adják! Olcsóbbaknál ezt integrálják, drágábbaknál neked kell bekötögetni!


A koax hangszórót felejtsd el, low budget megoldás és általában csak kompromisszumból használják!


Vegyél egy normális komponens szettet, amire figyelj, egyrészt az átmérő, de azt tudjuk már, hogy 16-os kell, a beépítési mélység azaz a mágnes mérete, ha túl nagy beleér az ablakba, ezt valamilyen szinten lehet kiemelő kerettel kompenzálni, de csak egy szintig, itt miliméterekről beszélünk amúgy! Az 5-ös Golf nagyon kommersz kocsi szerintem millió infót tudsz róla találni mekkora az a mágnesű hangszóró ami még biztosan beépíthető! A terhelhetőség lényegtelen ha fejről hajtod, mert még az általad kinézett JVC fej is max 4x25watt RMS teljesítményt tud leadni, azt meg kb minden hangszóró kibírja, sőt egy értelmesebb szettet ki sem tud rendesen hajtani.


Hangminőségben a gyári fejhez képest már a JVC hatalmas ugrás lesz, mert a gyári fej tudhat kb 4x10-15 wattot és felejthető hangminőséget, az utólagos fej meg kb 4x20-25 watt körül ad le, és lényegesen jobb minőségben.


A fej cseréje nem kötelező amúgy hifi építésnél, de erősen ajánlott!


"Nem szeretnék semmi extrát, csak hogy a rádiót és időnként a zenét rendesen tudjam hallgatni."


Ezen jót mosolyogtam, mert pont az utóbbi miatt építenek akár milliós hangrendszereket, kb ez olyan mint amikor PC építésnél valaki azt mondja semmi extrát nem akar, csak játszana... kb a világ összes pénzét bele lehet ölni.


A mély hangzás vagy dinamikus mély, erősítő nélkül kicsit veszett fejsze, bár én egy mélynyomó nélküli rendszert is vérszegénynek érzem, de tényleg el lehet indulni a lejtőn, de a kiindulási alap amúgy jó!


Kell egy jó fej, meg normális komponens szett előre, hátulra, aztán meglátod! A gyári rendszerhez képest így is csodát fogsz hallani!

2022. márc. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!