Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Injektortisztítós benzinből...

Injektortisztítós benzinből mennyit érdemes használni, hogy tényleg hatásos legyen?

Figyelt kérdés

Fél tank? Vagy ha már csinálom, akkor egy egész tank?

Csak itthon vettem észre, hogy 30 liter benzinhez való a flakon, amit vettem, a tankom meg 60 l-es. Érdemes venni még eggyel, vagy elég, ha fél tankhoz öntöm ezt az egyet?


2022. márc. 27. 19:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Semmi gond nincs vele, öntsd bele az egész tankba. Vagy várj pár napot míg lesz 30 liter benne. Lényegtelen hogy eltérsz-e a keverési aránytól, egy haldokló injektort ez sem fog meggyógyítani.
2022. márc. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
14%
mindegy ezeke szart nem érnek , talán 0km injektor esetében ér valamit ha folyamatosan használod a csodaszert
2022. márc. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

egy alkalom nem sokat ér; érdekes pár tankolásonként hasznánli, ez rajta is van a flakonon

nyugodtan mehet a 60 literbe

2022. márc. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 D. Brasco ***** válasza:
66%
Nagyon fontos az ilyen adalék.....azt meg tudnd mondani mi az a szennyeződés amit a mezei benzin nem olda fel de egy flakon ilyen csodaszer igen?!
2022. márc. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát, jól megvigasztaltatok. :)
2022. márc. 28. 05:04
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Úgy töltöd bele ahogy akarod. A benzin tisztítószer, sőt mióta E10 a benzin tíz százalékban alkohol is van benne ami még agresszívebb tisztítószerre módosítja.

Így azt az alkatrészt amit évek évtizedek óta több tízezer liter tisztítószerrel mostad ujkora óta, annál mindegy lesz hogy most hogyan kevered azt a vackot amit beleteszel

2022. márc. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Na, erről még én is meg tudom állapítani, hogy baromság.

Minden anyagból tud kiválni lerakódás, bármelyik "tisztítószerből".

Hogy az adott cucc ér-e valamit, azt nem tudom, de hogy lehetséges lerakódás, az nem kétséges.

2022. márc. 29. 06:11
 8/13 D. Brasco ***** válasza:

"Hogy az adott cucc ér-e valamit, azt nem tudom, de hogy lehetséges lerakódás, az nem kétséges."


Akkor vegyed meg a cuccot,láthatóan te vagy a célközönsége.

2022. márc. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 krwkco ***** válasza:

Itt van egy video, ahol egy injektor (és egyéb) tisztító hatásosságát vizsgálták. Nem közvetlenül az injektoron, hanem a dugattyún levő koksz lerakódásokat nézték.

https://www.youtube.com/watch?v=5SoZnymBSC8

2022. márc. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Bár ez nem ugyanaz, az égés miatt.

2022. márc. 31. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!