Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az automata autómosókban...

Az automata autómosókban mennyire hatásos az alvázvédős mosás?

Figyelt kérdés
És milyen időközönként érdemes ezt elvégezni?
2021. márc. 7. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Én nem nagyon hiszek benne, hogy az az ócska wachs védene valami a sólé ellen.
2021. márc. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Wachs :-) Maradjunk annyiban, hogy simán wax.
2021. márc. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kb semennyire. Középen végigfut egy magasnyomású spriccelő fej ami az autó elejétől végéig szépen lelocsolja az alvázat tehát úgy középről a dzsuva nagy részét letudja szedni de az nem alapos mosás. Én is anno elvittem ilyen helyre autót mosni csak kíváncsiságból és a vége az lett hogy amikor kijöttem a mosóból és hazahoztam akkor aknából megnéztem szinte alig szedett le valamit. Csak a nagy sár darabok estek le róla meg láttam hogy úgy nagyjából tiszta de volt még kosz nyom utána bőségesen.

Arról nem beszélve hogy a karosszéria mosás sem a legjobb mert a kis apró vájatokba, résekbe egyéb elemeknél ott marad

2021. márc. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat!Akkor hogyan védekezzek az alváz rozsdásodása ellen azon kívül hogy nem hajtok bele a tócsákba százzal?Mindenkinek ment a zöld pipa
2021. márc. 7. 16:45
 5/9 anonim ***** válasza:
2# Maradjunk annyiban, hogy Wachs németül, wax angolul. Magyarul meg viasz. :)
2021. márc. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Alapvetően mosásnál nem nagyon lehet jobban, hacsak nincs valami speckó hely, ahol meg lehet emelni a komplett autót, és magasnyomásúval letakarítani. Így tehát marad az automata mosó, vagy a hajolgatás a kézi mosóban. Ha nem csak a mosást nézzük, akkor sokat segíthet, ha veszel üregvédőt és néhány évente kiveszed a küszöbből a gumidugókat, és alaposan befújsz minden egyes helyre, ahová tudsz. Egy kompresszorra szükség lehet. Az alvázra meg lehet kenni alvázvédőt, vastagon ecsettel, vagy azt is lehet fújni. Ha megindult a korrózió, de még nem öltött nagy mértéket, akkor érdemes lekenni rozsdaátalakítóval, lecsiszolni és mehet rá az alapozó, majd a kívánt fedőréteg. Házi módszerekkel nagyjából ennyit lehet tenni.
2021. márc. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*alváz, értsd: padlólemez, az autó alja.
2021. márc. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6


Köszi a választ!


De az alvázvédő használata előtt nem kell kefével lekefélni a rozsdát az alvázról?Vagy rozsdamarózni?Hülye vagyok ehhez azért kérdezem

2021. márc. 7. 21:17
 9/9 anonim ***** válasza:
De, igen, érdemes. Azért írtam, hogy ha nem rohad annyira a lemez, hogy már hólyagosodik, csak van némi felületi korrózió, azt még meg lehet menteni egy időre. Rozsdaátalakító, csiszolás és mehet rá a lekvár. Ugyanakkor néhány dobozra rá van írva, hogy rozsdára is lehet kenni, de szerintem ez csak olyan, mint nyílt törésre a ragtapasz.
2021. márc. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!