Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kidobta a check enginet a...

Kidobta a check enginet a szuzuki! A diagnosztika katalizátort írta ki! A katalizátor hatásfoka csökken 1.sor!Ez lehet lamda szonda probléma is?

Figyelt kérdés

2022. márc. 28. 08:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet az is ,de más is. Hozzáértő autóvillamoságis le tudja ezeket tesztelni, nem érdemes csak úgy random cserélgetni a dolgokat.
2022. márc. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2022. márc. 28. 08:07
 3/7 krwkco ***** válasza:

Működés közben le kell mérni a szondák feszültségeit.

Ha az első szonda jele 0,2-0,3V és 0,7-0,8 között ingadozik, akkor az a szonda jó.

Ha a második szonda jele ugyanakkorát ingadozik, akkor az a szonda is jó, de a katalizátor nem működik.

Szerintem ez multiméterrel is lemérhető, bár még nem próbáltam. De az OBDII csatlakozón keresztül is meg lehet figyelni és egyes programokkal ki lehet rajzoltatni.

2022. márc. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, de lehet hogy elöregedett. Nekem is ez van Hondanal (vettem új katalizátort gyárit de ellopta a szerelő) így a régi rossz van benne. A hiba ugyanez, de működik évek óta. Sok rövid út és elmúlik a hiba akkor viszem műszakira igy nem veszik észre , autóút hosszú út akkor újra check engine.
2022. márc. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Vitara katalizátor milyen árba mozog?
2022. márc. 28. 09:47
 6/7 krwkco ***** válasza:
Az eredeti gyári drága, az utángyártott meg lehet, hogy rövidebb ideig tart, ha spóroltak a méregdrága palládiummal, platinával.
2022. márc. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 krwkco ***** válasza:

De egyáltalán nem biztos, hogy az a baja.

A hibaüzenet csak a kompjuter találgatása, ami a szenzoroktól eltekintve vak és süket. És gyors, de a programok korlátozott képességei miatt ostoba.

2022. márc. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!