Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az a chip tuning?

Mi az a chip tuning?

Figyelt kérdés

Lehet hülye a kérés de én ezekhez a dolgokhoz nem nagyon értek....

Ha 1 50 cm3-as Enduro-ban van ilyen az mennyivel fog jobban menni?

És pontosan ez miben segít?


2010. szept. 14. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Kötve hiszem hogy egy ilyen motorban meg lehetne csinálni. Ugyanis vezérlése sincs szerintem. Egyébként a motorvezérlő számítógép (ECU) átprogramozását/cseréjét értik rajta.
2010. szept. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy autó (motoroknál úgy tudom nem jellemző) számítógépe letiltja egy bizonyos fordulat feletti használatot, vagy meghatároz egy végsebességet. A BMW például ezt 250km/h-ra szokta beállítani. A chip tuning ennek a tiltásnak a feloldása.
2010. szept. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

csak azért kérdezem mert 1 eladó ilyen motorba azt írták hogy chip tuning van benne...

és ha ez sokat számítana akkor lehet azt a motort venném meg.

itt a link:

[link]

2010. szept. 14. 17:51
 4/10 anonim ***** válasza:
40 a megengedett, az meg megy tuning nélkül is...
2010. szept. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség... sztem csak elnyomta. Én úgy tudom h Chip tuning csak kocsikban van motorokban power commander nevű cucc van.
2010. szept. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Oké, de azért örülnék ha menne a motor 80 körül kb.

És akkor mi az a Power Commander nevű cucc?

2010. szept. 14. 18:11
 7/10 anonim ***** válasza:

Nemsokat találtam róla hogy is működhet és mit csinál a motorral de : " A Power Commander az amerikai Dynojet cég programozható befecskendezés-szabályozó készüléke.


Az injektor vezérlő (pl. Power Commander, Bazzaz Z-Fi, FI Tuner, stb...) képes az üzemanyag ellátás módosítására különböző gázállásokon és fordulatszámokon, hogy a motor mindig a legoptimálisabb üzemanyag mennyiséget kapja az adott gázálláson és fordulatszámon.

A gyújtásvezérlő (Ignition Module) képes az gyújtást módosítani (elő vagy utógyújtást -15% és +15% tartományban) különboző gázállásokon és fordulatszámokon.


A Dynojet gyújtásmodulja csak a Power Commander-rel együtt működik csak. Amennyiben van gyújtásmodul is, akkor a gyorsváltó funkciót vezérlését átveszi és nem az injektor-t, hanem a gyújtást veszi el.

2010. szept. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
AZt a motort szerintem nem erdemes megvenni mivel kinai es elegge hamar tonkremennek es alkatreszet nem lehet talalni hozzajuk!
2010. szept. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
18.27 jó cucc de ebe azt se tudod rakni mert ebbe nemnagyon van injektor
2011. jún. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
nah ezeket ti sem gondolhattátok komolyan:D kezdjük ott hogy 50-es motorokba nincsenek olyan elektronikák amik a teljesítményt vezérlik. némelyik robogóba van, azt nevezzük injektorosnak, de abba se lehet chip tuningot tenni, csak bemész a szakszervízbe, és jó pénzért megemelik neked a teljesítményt annyira hogy 80 helyett 100 legyen a végsebesség. tudom, hisz volt ilyenem. a másik dolog hogy a chip tuning nem old fel semmiféle tiltást, ez tévhit. A chip tuning annyit tesz tömören hogy az autó agyába átírja az üzemanyag és levegő keverésének arányait és nagyobb nyomással kerül a kettő keveréke az égéstérbe. Így tudják elérni azt hogy kevesebbet fogyasszon egy autó chip tuninggal. Nagyobb nyomáson kevesebb üzemanyag... De mint minden jó dolognak, ennek is van hátulütője: amíg mi büszkén, vagánykodva tapossuk a pedált (mert ugye nekünk chippes az autónk) addig a motor eléggé szidhat bennünket ugyanis magasabb hőfokon dolgozik a motor mint chip előtt, és szerintem arányaiban az olajnyomás sincs akkora mint egy gyári motorban. tehát nem kell chippel gondolkozni sztem, egy autó motorja nem hiába olyan amilyen, gondolom jobban ért hozzá az aki megtervezte mint aki fel akarja húzni...
2011. nov. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!