Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri Németországból autót...

Megéri Németországból autót hozni saját célra?

Figyelt kérdés

Nézegettem a német autókat, de valahogy vagy ugyanannyira jön ki, mint itthon, (és plusz ugye a honosítási költségek) vagy még drágábban tudnám megvenni, mintha itthon átváltom az eurót forintra.


Felmerült bennem a kérdés: a kereskedőknek miért éri meg behozni? Vagy ők tényleg annyira az olcsó (széthajtott), vagy törött autókat veszik meg és itthon felturbózzák, hogy eladható legyen?


10 ezer euróm van, vegyek itthon olyat, ami magyarországi forgalomba helyezés volt, vagy megéri a németektől behozni, csak én keresgélek rossz helyen?


Személyesen érdemes szétnézni, vagy az adásvételi weboldalakon?



2022. márc. 31. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%

Magánszemélyként csak akkor tudsz kivinni autót, ha van ismerősöd nemet lakcímmel és bevállalja, hogy a nevén csinaltat neked egy nemet rendszámot amivel haza hozhatod!

A kereskedőknek megéri mert olcsón kapják műszaki nélkül, feldobják egy trérrelre és viszik is haza! Sokszor a papírok is hiányosak! Ezeket magánszemélyek nem vehetik meg.

2022. márc. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy egy ideiglenes rendszámot kell csináltatni, és azzal ki lehet hozni az országból. De ha rosszul tudom, akkor sincs baj, van német állampolgárságú rokonom, meg tudjuk oldani.

Én egy normális, szép állapotú megkímélt autót keresek, érvényes műszakival, amivel hazajönnék, és itthon honosítanám.


Csak nem tudom, megéri-e a hercehurca, papírozás, no meg az anyagiak. Vagy vágjam zsebre az eurót, és inkább itthon váltsam át, és itt keresgéljek?


Amit a kereskedők feldobnak a trélerre, az nem érdekel :-) És itthon sem vennék, pont emiatt külföldről behozott autót.

2022. márc. 31. 15:12
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Összefoglalva:

1: a németek jobban vigyáznak az autójukra

2: viszont a tréleren behozott autók meg rosszak

2022. márc. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Nyilván ami jó, az kint is annyi mint itthon, ha nem drágább. Sőt.


Amikor 113 ezer km-t futott 13 éves németből behozott dízelt árulnak mindig mosolygok rajta, de ugyanakkor fel is bosszant, hogy ilyen lehetséges mai napig.


Nyilván nem 400 ezret futott autót akar rád sózni, ááá biztos nem... na, azok tényleg kint is olcsóbbak.


A legjobban az tetszik, amikor teszem azt 980 ezer forintért van egy kisautó itthoni, nem a legszebb, de még megy azért, ok. Következő hirdetés, pár évvel fiatalabb, fele annyi futott km-el, SVÁJCI importból, ugyanannyiért XD

2022. márc. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
35%

Nyilván megéri, ha sokan azt is mondják,hogy nem.


Rendszámot tudsz kivenni, nem kell hozzá német lakcím.

2022. márc. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"a németek jobban vigyáznak az autójukra"


Ajánlom a Becsületesnepper yt csatornáján belül a road movie sorozatot, ahol ezt a kijelentést számtalanszor megcáfolták már.

Németből hoznak be autókat javarészt megrendelésre, hát akad bőven moslék kocsi kereskedő és magánszemély részéről is.

Németeknek 6 autó világmárkájuk van, így kicsit más helyzetben vannak mint a kelet-európaiak. Magyarán sűrűbben veszik az új autókat, 4-5 évesen már lecserélik a régit újra, amiből lesz utánpótlás a keleti piacra.

Mindez nem azt jelenti hogy a németeknél csak full tipp-topp kocsikat lehet találni.

2022. márc. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Akinek nem lett volna tiszta: nem az én véleményem írtam le, hanem enyhe gúnnyal összefoglaltam a kérdés lényegét.
2022. márc. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mostanában nem olcsóbb mert felvásárolták őket. Pár éve én jarkaltam ki ismerősöknek venni autót mert szeretek utazni. Most nagyon már nincs jó vétel új világ jon
2022. márc. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsóval értek egyet, lassan már nem éri meg olyan áremelkedések vannak!
2022. márc. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Koaxk Ábel ***** válasza:
56%

Az én autóm németből van, de én csak azért választottam ezt az opciót, mert abból a típusból amit kerestem, nincs darabszám az országban!


Egyébként nem hiszem, hogy széria kocsikat nagyon megérné behozni!

2022. ápr. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!