Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategóriás jogosítványhoz...

B kategóriás jogosítványhoz az alkalmassági vizsgálatot csak a háziorvosom tudja megcsinálni?

Figyelt kérdés
Több éve Budapesten lakom, viszont a háziorvosom még a vidéki, mert mikor ideköltöztem, a hozzám tartozó háziorvos borzalmas személyiségű, telefonon se lehetett elérni sose, mert állandóan ki volt kapcsolva neki, így visszajelentkeztem a vidékihez, mert őt bármikor el lehet érni. A vidéki háziorvosom többszáz km-re van tőlem, muszáj nála megcsinálni az alkalmasságit, vagy Budapesten is lehet valahol?
2022. ápr. 5. 08:44
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

Jelentkezz át, így mi értelme a háziorvosodnak?

Jun 15 ig ráérsz, addig járvány miatt türelmi idő van

2022. ápr. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem a háziorvosnál csináltattam, de az még 2014-ben volt, azóta lehet változtak a dolgok. Nem hiszem, de lehet.
2022. ápr. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1-es, nem jelentkezek át a fentebb leírtak miatt. Másrészt nekem tudja jól, hogy már a fővárosban élek, mégis fogadott engem mert szabad orvosválasztás van, és mondta hogy ő dönti el, fogad-e ha nem hozzá tartozok és fogadott.

2-es köszönöm a választ és hogy a kérdésre lett válaszolva.

2022. ápr. 5. 09:15
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem így is megcsinálja, de akkor se látom értelmét h több száz kilométerre van a háziorvosod.

Szükséged lehet rá, a jogsi a legkevesebb, ezt nem érted

2022. ápr. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 krwkco ***** válasza:
100%

3/1992. (VI. 26.) NM rendelet a közúti járművezetők egészségi alkalmasságának megállapításáról;

"8. § * (1) Az egészségi alkalmassági vizsgálatot első fokon végző szervek:

a) * az 1. alkalmassági csoportba tartozó személy esetén

aa) a vizsgált személy választott háziorvosa,

ab) a vizsgált személy lakóhelye vagy tartózkodási helye szerinti háziorvos,

ac) a munkavállalót foglalkoztató vagy foglalkoztatni kívánó munkáltató részére foglalkozás-egészségügyi alapszolgáltatást nyújtó egészségügyi szolgáltató orvosa, vagy

ad) a nem szervezett munkavégzés keretében dolgozó vagy foglalkoztatásra irányuló jogviszonyban nem álló személy esetén a lakóhelye szerint területileg illetékes foglalkozás-egészségügyi szakellátó hely orvosa;"

2022. ápr. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

4-es az biztos hogy megcsinálja, mivel ő a háziorvosom, de én azt kérdeztem, hogy csak nála tudom-e vagy Budapesten is valahol.

De értem amit mondasz, csak nekem nincs szükségem rá, makkegészséges vagyok mert mindennap teszek az egészségemért, így nem is kell mennem hozzá. Ha meg valami bajom történne, arra ott a kerületem háziorvosi ügyelete, illetve a kerületi kórház, ott kötelesek fogadni mert budapesti lakcímkártyám van.

5-ös köszönöm a választ.

2022. ápr. 5. 10:31
 7/9 anonim ***** válasza:
7500 és felhőbe tölti fel, posta bazz hol élsz?
2022. ápr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bátyám van, de egészségedre, ő nem mondta? Ijj more, ebbű baj lesz..
2022. ápr. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

hová is lett a kommentem

mondom 5000 ft házi orvosnak és kipostázza, ha kell leirom 3 másik profilomról is akkor sem érdekel

2022. ápr. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!