Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyárihoz képest 3cm-rel van...

Gyárihoz képest 3cm-rel van kijjebb a felnijeim, ez árthat a futóműnek?

Figyelt kérdés

8Jx17 coll felni.

Sárvédőbe nem ér bele.



2022. ápr. 6. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem szabályos és a rendőr is beleköthet.
2022. ápr. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, árthat. Sok alkatrészen nagyobb lesz a terhelés. Persze ezt ne úgy gondolt el hogy az első kanyarban szét fog esni az autó, csak az az alkatrész, ami gyári kerékméret mellett mondjuk 180 ezer km alatt fog tönkremenni, így csak 140-et fog bírni.
2022. ápr. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Beviz Elek ***** válasza:
Élvezd és ne idegeskedj. Ha valami szilentet ki kell cserélni majd szépen kicseréled.
2022. ápr. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A gömbfejeket, szilenteket kb. évente szoktam cserélni, lengéscsillapítókat elől 6 év után kellett cserélni, ebből 3 évet (nyári szezon) ezeket a széles felniket használtam (8Jx17) akkor a gyári felni paraméterek mellett csak úgy kb. meddig fogja bírni? most nem pontos tippre gondolok hanem csak úgy kb..

Jelentősen tovább bírja azért, vagy ugyanúgy széthullik 1-1.5 év után?

Lengéscsillapítók meg bízom benne nem 3év után fog tönkremenni.

2022. ápr. 6. 13:57
 5/8 A kérdező kommentje:
#3 hát ja, szépek azok a felnik és nem szívesen válnék meg tőlük :(
2022. ápr. 6. 13:59
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

"A gömbfejeket, szilenteket kb. évente szoktam cserélni"

Mi a bántatot csinálsz te az autóddal? Az enyémben 10, apáméban 30 (!) évesek, nem kellett cserélni egyet sem.

2022. ápr. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ilyenek a magyar utak…. :(
2022. ápr. 6. 14:51
 8/8 Beviz Elek ***** válasza:

#4

Kicserélsz 1-1 gömbfejet/szilentet évente egy 20 éves autón vagy ugyanazokat a gömbfejeket cseréled évente?


Ha mindig mást, akkor nincs semmi csodálkoznivaló, gyári futóműnél is apránként elromlik minden. Ha mindig ugyanazt cseréled akkor arra tippelnék hogy rossz minőségű alkatrészt teszel bele vagy pedig valami rossz a futóműven ami megeszi a szilenteket.


7-8 éve vettem az első hülyegyerek felnim, azóta folyamatosan ilyenek vannak az autóimon. Nem vettem észre hogy sűrűn kellene foglalkozni a futóművel, illetve használtautónál sosem tudni hogy egy adott hiba mi miatt alakult ki.

2022. ápr. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!