Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Utànfutó gumiba mekkora...

Atkóóó kérdése:

Utànfutó gumiba mekkora nyomás kell?

Figyelt kérdés
Van egy Tema utànfutóm,üresen kb 140-150kg,megrakva kb 300-350kg lesz,13-as gumik vannak rajta,mekkora nyomás lenne az ideàlis a gumikba? illetve a kocsi gumikba így mekkora nyomàs kellene? 1,1tonna a kocsi 14es gumikkal.a kocsiba nem sok cucc lenne mikor futózok,csak egyedül lennék benne meg pàr kisebb dolog.

#guminyomàs
2022. ápr. 6. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Futón 2 bar elég lesz, max 2.2, annál többet semmiképp se, mert nagyon pattogni fog (kerekenként 150-175kg elég kevés, szóval ha túl kemény a gumi, nem fogja a súly a földön tartani). Autó hátsó kerekeire nem kell fújni semennyit, ha amúgy faszán a gyári értéken van. Pl. ha a gyári érték 2.2 és annyin is van, akkor maradhat is ott, hiszen a hátsó keréknyomás mindig úgy van megadva, hogy egy nem túl nagy, de nem is túl kicsi terheléssel megfelelő legyen és a te eseted ennek pont megfelel.


Nem kell túlságosan precíznek lenni, amit én írtam, az sincs kőbe vésve sehol, csak a logikából indultam ki. Egy ilyen kisautó első kerekei kb. 300 kiló körül vannak terhelve (egyenként) és az átlag guminyomás 2.1-2.3 bar. Innentől ki lehet találni/számolni, hogy a te esetedben nagyjából mi az ideális.

2022. ápr. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nekem a gumis 2.5 bárt nyom bele 2.2 helyett de hiszek neki 40 éve csinálja csak nem hülye
2022. ápr. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2 Ja igen a gumisok nagy profik... az, hogy légkulcs Max fokozattal csapatják fel a kerékcsavarokat 180Nm-rel, az is a profizmusra utal, véletlenül sem arra, hogy lusták pontosan és precízen dolgozni. Az a 2.5 is szerintem azért lehetett, mert túlfújta és lusta volt visszaengedni.
2022. ápr. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nem ismered őket ne itélkezz. Légkulcs igen, van az 500 newtonméter is, talán 2 méteres vasrudon ugrálva le tudom venni. És? Gondolod hogy majd napi 30 autonál nyomatékkulcsoznak? Vagy mi? Mindenek csak nem lusták, 2.5 őt mondott a magyar utviszonyokhoz. Szorgalmas emberek, ha fele annyit dolgoznál talán nem irkálnál ilyeneket.
2022. ápr. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 Csak szerintem vicces, hogy az első mondatod az volt, hogy ne ítélkezz ismeretlen fölött, aztán elmondod, hogy én nem dolgozok annyit mint ő?


Oké, nem lustaság, hanem ócska munkamorál. És ebből viszont nem engedek. Mert te is beismered, hogy mennyire széttépik a csavarokat. Szerinted az jó neki? Acélfelni 15"-ig 95Nm az általános nyomaték. Alufelni 110-120Nm. Erre ők lerántják 3-szor, 4-szer annyival és szerinted ez nem probléma? Ez pusztán annak az eredménye, hogy mennyiségre dolgoznak, nem minőségre. Egyetlen gumis műhely nincs az országban, akik minőséggel dolgoznak, mind csak mennyiség. Nálunk is volt kolléga, aki onnan jött és büszkélkedett, hogy egy óra alatt mennyit csinált. Mondom oké barátom ügyes vagy, de ez itt egy másik hely, mi nem 5000 forintos gumicserékkel akarjuk megváltani a világot, itt nem minimálbérért kell óránként 140 autót megcsinálni. Itt minőségi munkát csinálunk, inkább tartson egy kicsit tovább, de jó legyen. És megjegyzem, hogy a gumis ügyfeleink 90%-át ha megkérdezed, mind azt fogja mondani, hogy azért csináltatja nálunk, mert normális a munkamorál. 20 perc alatt fos munka, vagy 30 perc alatt precíz? Aki előbbit választja, az meg is érdemli, hogy úgy bánjanak az autójával, ahogy...

2022. ápr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy 13-as a gumid még nem sokat mond, hogy milyen nyomás kell bele.

Keress rá a neten, van egy pontos táblázat, ami megadja, hogy melyik méretet mire kell fújni teljes terhelésnél.

Egyébként 2,5 és 3,75 között mozog. Én üresen húztam haza 400 km-t a kb. 120 kilós utánfutót 2,5-ös nyomással, semmi pattogás nem volt.

2023. okt. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!