Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy 100as kymco cobra...

Vettem egy 100as kymco cobra motort 50 es papirokkal (50es biztosítás stb) ha megallit a rendőr mire szamitsak oda adom neki papírokat látja h van bizti adás vételi tovább enged az utamra?

Figyelt kérdés

#100/50ccm
2022. ápr. 7. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Az 50-esnek nincsenek papírjai.

Egyébként meg biztosítási csalásról beszélünk, ha belekerülsz egy balesetbe, a rendőr lesz a legkisebb gondod.

Függetlenül attól, hogy te okoztad-e a balesetet, mindent rád fog verni a biztosító. Akár milliós tételeket is.

2022. ápr. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De úgy értem ha nem kerültem balesetbe szimplán csak igazoltatnak h volt e már valaki hasonló helyzetben
2022. ápr. 7. 10:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, alapvetően ennyi fog történni. Ha gyanút fog, akkor lefoglalhatja a járművet és megvizsgálhatják.

Ugyanígy, ha balesetbe kerülsz, akkor ha nem te okoztad a kárt, nem fogják fedezni a károdat.

Ha te okoztad, mondjuk 10 milliós kárt egy merciben, akkor a mabisz kifizeti a másik félnek a kárt, majd rajtad behajtja a 10 milliót.


Illetve adásvételi mellett kell az eredeti kereskedői számla is. Nem elég csak az adásvételi.

2022. ápr. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
(kiegészítés: a rendőrnek elég az adásvételi, de amúgy kell. Olyan a kereskedői számla egy smkp esetén, mint a törzskönyv a hivatalosan forgalomba helyezett járműveknél)
2022. ápr. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nos, azért a rendőr sem hülye.

Egy 100-as mocinak a hangján hallani, hogy az nem 50-es.

Első lépés az adásvételi, ami jelen esetben magán okirat hamisításnak minősül. Aztán jön a biztosítás, ahol biztosítási csalást követtél el. Aztán jön a kategória nélküli vezetés.

Mégcsak nem is kell morcosnak lennie a rendőrnek, hogy lefoglalja a motorodat, téged pedig feljelentsen.

" látja h van bizti adás vételi tovább enged az utamra?"

Felejtős.

Ha kötözködsz, vagy szar napja volt a rendőrnek, könnyen végezheted a rendőrautó hátsó ülésén.

2022. ápr. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!