Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lyukas lehet a turbócső?

Lyukas lehet a turbócső?

Figyelt kérdés

A gázadással együtt arányosan növekvő halk sziszegés-süvítés hallatszik a motortérből, még zárt ablakoknál is de egészen halk. Egyszer figyelmes lettem arra hogy felnyitott motorháztetőnél valami enyhén füstöl vagy gőzöl a turbó felől de a pontos helyét nem tudtam meghatározni, esetleg a turbó alól ami cső megy az intercooler felé. Bent néha érezni is égett műanyagra emlékeztető dízel kipufogógáz-féle szagot. A kocsit amúgy nem érzem gyengébbnek, check engine sincs.

Lehet hogy az intercooler cső repedt ki? Vagy képes a turbó kifelé ereszteni?



2022. ápr. 8. 19:42
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve most nézem online katalógust, a turbóból megy még egy vékonyabb cső, "return pipe" a neve, az mire szolgál esetleg valaki tudja? Oké lefordítani én is tudom na de mi célt szolgál?
2022. ápr. 8. 19:46
 2/6 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy hogy mi célt szolgálnak a csövek, azoknak épeknek kell lenni.

Kikell tapogatni és közbe meg túráztatni kell, akkor meglehet állapítani hol fúj ki.

2022. ápr. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 Csak forró a rendszer, azért nem biztonságos nem?
2022. ápr. 8. 19:54
 4/6 anonim ***** válasza:

És te éjjel nappal forrón tartod a motort???

Annyi sütni valód lehetne már hogy akkor nézed meg amikor nem forró.

2022. ápr. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 De a turbóba ugye a forró kipufogógáz megy egyik oldalon legalábbis, azért mondom hogy ott nem észszerű nyúlkálni nem?
2022. ápr. 9. 06:55
 6/6 magyarmark07 válasza:
Üdv! Ugyan ilyen problémám van nekem is, esetleg meg tudnád mondani hogy mi volt a probléma?
2023. márc. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!