Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízelnél az egr szelepre ami...

Dízelnél az egr szelepre ami rárakódik kosz belülről az üzemanyag maradék vagy motorolaj? Turbócsövön ami van, az is ugyan ez a trutyi?

Figyelt kérdés
2020. aug. 29. 12:55
 1/8 crudy ***** válasza:

Turbó melyik csövén?


Ami az egrben megszorúl az co2 és koksz és igen, valamennyi elégetlen tüzelőanyag, tehát kipufogógáz.

2020. aug. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A koksz rakódik rá amikor a kipufogó gázt szívja be.
2020. aug. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Üzemanyag nem ér az egr-hez sose.
2020. aug. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem olajnak tűnik, azért is kérdeztem. Látom itt is megoszlik a vélemény. Ami közvetlen a turbóhoz csatlakozik cső.
2020. aug. 29. 16:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen autó. Az enyémnél pl a turbó és az EGR között ott van még az intercooler meg kb 1,5 méter cső. Szóval elég távol vannak egymástól. Így a turbó utáni csőbe az EGR nem igazán tud beleböfögni.

A turbó után csőben olajfilm lehet, mert még egy gyári új turbó labirinttömítése is enged át minimális mennyiségű olajat. Szóval ha nem folyik belőle az olaj, akkor az nem feltétlenül baj.

Az EGR meg ugyebár a kipufogógázt vezeti vissza a szívósorra. Az a fekete trutyis massza ami ott szokott lenni leginkább korom + a kipufogógázból lekondenzált egyéb égéstermékek. Egy szóval koksz.

2020. aug. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A csatlakozásoknál folyik az olaj, vagyis olajnak néz ki, sok km futott kisteher. Amúgy nincs hibakód meg ilyesmi és teljesítményvesztés sincs. Movano III 2.3
2020. aug. 29. 19:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy idősebb, sokat futott autónál ha van némi olajpára a turbó körül, szerintem szintén nem gond. Ha látványosan olajos, csöpög belőle az olaj az már más.
2020. aug. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 crudy ***** válasza:
A turbora tobb cso megy ra es jon le, osszesen ot. Ha a hideg olajon olajos, ahonnan nyomja a levegot a szivosorba, az elkepzelheto, ahogy irtak, pici vagy mar nem olyan pici olajat atenged a tomites.
2020. aug. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!