Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Legolcsóbb új autó fiat 500...

Legolcsóbb új autó fiat 500 5m forintért? Miért szaladtak így fel az új autó árak?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 9. 11:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
2005-ban a minimálbér 57eft 2.1m volt egy kisautó . 2022-ben 133eft a minimálbér és 5m egy kisautó
2022. ápr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Gyenge forint,ellátási lánc problémák,chiphiány,covid,háború,magas üzemanyagárak,euró normák,sok kötelező extra és még biztos lehetne párat felsorolni
2022. ápr. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Koaxk Ábel ***** válasza:

Amúgy a fiat 500 kifejezetten presztízs kisautó lett, hatalmas a rajongótábora! Én kisautó párti vagyok, vagyis nagyon szeretem az ilyen kis gépeket, és még nekem is tetszik, és több kollégám is simán venne!

Én mondjuk maximum egy Abarth 595-öt vennék Competizione kiadásban, de vennék, ha nem lenne egy erősebb hasonló kisautóm!


Az árak meg... egyik kollégám kb 1 éve vett egy Yaris-t a 1.5-ös 125 lovas motorral, akkor ő olyan 5.9-be hozta el, most olyan színnel, felszereltséggel 7 millió alatt nem hozod ki a szalonból.

Kb 1,5 évvel ezelőtt néztem a Yaris GR-t is mikor megjelent! 12 milla körül volt az alapára, most 16 alatt nem hozod ki szalonból!

2022. ápr. 10. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
13. Fiat 500 küllemre jól is néz ki, Alfa Romeo is, meg úgy az olasz autók, de olaszt nem vennék. Francia autók is sokkal megbízhatóbbak, egy Renault simán vennék, mert motorikusan nagyon jók. Kisautót ma az egyik legjobb döntés venni, ilyen üzemanyag árak mellett. Ha nincs 3 gyerek, sokat jársz Pesten, akkor vagy kisfogyasztású kisautó vagy hibrid, plug in hibrid vagy teljesen elektromos az ideális szerintem. Mai dízelt sok Pesti használatra nem vennék, max ha 90% pályáznék.
2022. ápr. 10. 12:18
 15/18 Koaxk Ábel ***** válasza:

A kis autót nem feltétlenül azért veszel, mert olcsó fenntartani!


Én pl egy kifejezetten nagy fogyasztású kis autóval járok!

Városban 10-12 litert fogyaszt, viszont az a komikum amikor ráfagyasztom a mosolyt mások arcára imádni való! :D Ezért is mondtam, hogy ebből a formából max Abarth lenne érdekes, az is alázós kocsi tud lenni!

2022. ápr. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Persze, de hány magyar fog venni, Fiat 500 Abarth 595 179 LE verzióban? Nem ez a jellemző azért. De megértelek és szerintem a 10 literes fogyasztás nem sok egy ennyi le autónál, mivel olyan gyorsulást hoz, mint egy nagyobb autóból az ami 18-20 litert fogyaszt.
2022. ápr. 11. 10:11
 17/18 Koaxk Ábel ***** válasza:

Nyilván nem ez a jellemző, mert irreálisan drága egy Abarth is amiről beszélünk, nekem egy Audi S1-esem van, ami kategóriájában horror áru volt új korában, ezért nincs is pár darabnál több az országban.


Meg nyilván a legtöbb embernek szükségtelen ilyen erős autót a keze alá adni, mert a világát nem tudja az utakon! Vagy szimplán közlekedő edénynek tekinti az autót és annyi a célja, hogy eljusson A-ból B-be lehetőleg a legolcsóbban, és az autóra elég legyen 2-3 évente ránéznie egy szerelőnek!

Ismerek én is ilyet, annak bőven elég 50-100 lóerő között valahol egy autó!


Az Abarth is olyan, hogy kevés embernek gurul el a gyógyszer úgy, hogy kis autóban megfizeti azt az akár 2x-es felárat, hogy tényleg erős kis kocsija legyen!


Mert általában aki erős kocsit akar és van is rá keret, az vesz valami ésszerűbbet ami mondjuk pakolható, vagy úgy általában praktikusabb, vagy van a másik véglet aki sokadik autónak veszi, de az már inkább a luxus sportkocsi kategóriában gondolkodik ami meg a földi halandónak megfizethetetlen!

2022. ápr. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Miért mentek fel az árak? Te hol élsz, a Marson? Covid, háború, chiphiány, infláció ismerősen cseng valahonnan? Nem kell nagy ész hogy összerakd…
2022. ápr. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!