Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől lehet, hogy ha benyomom...

Mitől lehet, hogy ha benyomom a féket alapjáraton álldogállva, leesik a fordulat és majdnem lefullad?

Figyelt kérdés

2006-os Mitsubishi Space Star 1,6. ABS már régóta nem működik, ég az ABS lámpa, ehhez lehet esetleg köze?

Nem mindig reprodukálható ez a hiba, csak néha.



2022. ápr. 10. 08:12
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
Vidd el szerelőhöz azt a romhalmazt, úgysem olyan homemade dolog lesz.
2022. ápr. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Amúgy nem romhalmaz, csak az ABS halt meg. Eddig sose hagyott cserben motor miatt, 1szer a Bosch fesszabályozó szart be, de ennyi. 10 év alatt ennyi hibája volt, motorilag atombiztos.


Tudom, hogy nem homemade, nem én fogom szerelni, csak kíváncsi vagyok.


Már rég keres hozzá a szerelőm egy bontott ABS-t, de nincs sehol másfél éve.

2022. ápr. 10. 08:28
 3/9 krwkco ***** válasza:
83%
Ha ideiglenesen kiveszed az ABS biztosítékát, akkor is csinálja?
2022. ápr. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

"nincs sehol másfél éve"


Akkor rúgd ki a picsába a szerelődet, bontóplázán 10 másodperc alatt találtam 4-et is. Sőt, mivel a Space Star az ugyanaz a platform, mint a Carisma, látok annál is párat, ami full ugyanaz, mint a Space Star-é. Szóval kapásból legalább 10-et látok. Ő meg másfél éve egyet sem talál? Mégis milyen idióta sufnijóska szerelőd van neked?

2022. ápr. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%
#4: Engedd el, elhanyagolt hulladék. Amíg gurul viszonylag nehézségek nélkül, a világ legjobb autója. Aztán amikor már para a helyzet, mert nehéz vezetni (para a lefulladás), akkor már indul az okosítás
2022. ápr. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tök jó, hogy mindenki a konkrét kérdésre válaszol és jól ismeri az autó általános állapotát :) Mulatságosak vagytok, de szerintem a magánéleti feszültséget nem itt kell levezetni passzív agresszív válaszok segítségével. Arra inkább a sportolást ajánlom.


Köszi a bontott ABS-es tippet, majd beszélek vele. Szerintem ritkán nézi meg, hogy van-e, mert amikor kezdte a keresést, tényleg nem volt sehol. Nem idióta sufnijóska, ezzel foglalkozik már jópár évtizede, folyamatosan tele a műhely, meg a műhely előtti utcaszakasz. Amúgy a nagybátyám, úgyhogy ezért is visszautasítom ezt a mondatot. Gondolom ez is benne van abban, hogy nem bújja állandóan a bontott alkatrészeket, meg el is felejti, ha nem szólok neki pár hetente. Meg engem nem annyira zavart az ABS hiánya, ezért nem pattogtam neki, tudom hogy elfoglalt. Múltkor kellett vészfékeznem és reflexből sikerült csúszáshatáron tartani. Nyilván jobb lenne, ha lenne működő ABS, mert nem lehet mindent kivédeni így és nem vagyok Hamilton.


#2 nem tudom, azt még talán én is ki tudom próbálni, köszi.

2022. ápr. 10. 09:11
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a fékrásegitő munkahengerét lehet hogy átereszt és olyankor falsot szív a motor.
2022. ápr. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megvettem bontóplázán végül az ABS-t. Illetve nem volt 10 db, mivel a cikkszám nem egyezett, valszeg nem működött volna. 2 db volt csak. A nagybátyám nem szokott online vásárolni, mivel nem sok jó tapasztalata volt ilyen módon vásárolt bontott alkatrésznél és nincs ideje rohangálni postára, ha nem jó, meg esetleg lyukra futni, mert azzal ő bukja az alkatrész árát, nem az, akinek szereli az autóját. Van néhány bontó, ahova személyesen szokott elmenni és tőlük érdeklődik. Gondolom ez is az oka, amiért nem talált bontottat eddig. Ez inkább pont az ellentéte a sufnijóskának szerintem, aki vmi random szart berendel majd a vevőre hárítja, ha esetleg emiatt másik bontottat kell rendelni.
2022. ápr. 24. 10:58
 9/9 anonim ***** válasza:

Hello!


Jó lett valamelyik bontott ABS?

Megoldódott a 'benyomott fék-leeseő fordulat' probléma?

2022. szept. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!