Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelen az, hogy egy autó...

Mit jelen az, hogy egy autó "ideges"?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 10. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kisebb, gyengébb szívóbenzines autókra szokás mondani. Annak idején, mikor a karburátort felváltották a különböző elektronikus befecskendező rendszerek, akkor terjedt el a hengerűrtartalom után írt "i" betű, ami jelzi, hogy befecskendezős (i mint injector). Pl. 1.6i, azaz 1.6L-es befecskendezős.


Mivel ezek a kisköbcentis motorok nem túl erősek, ezért pörgetni kell őket, hogy menjenek. Régen még inkább, mint most. A turbódízelesek kezdték el anno használni az "ideges" szót és a szó a hengerűrtartalom után írt "i" betűből származik. Az idegesség alatt a magas fordulatszámon való pörgést értik, persze gúnyosan. Ellenben a dízelmotorokon ott a turbó, ami miatt sokkal nyomatékosabbak, ráadásul sokkal alacsonyabb fordulatszámon üzemelnek a benzinesekhez képest.

2022. ápr. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%

FORD MUSTANG Fastback 5.0 Ti-VCT V8 GT nagyon ideges tud lenni még kis gázfröccsnél is.


[link]

2022. ápr. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Az enyém 2.2Fi🤷‍♂️

Egyébként ja, pl a suzukikra szokták mondani hogy 1.3 ideges.

2022. ápr. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Én úgy tudom azokra mondták amelyik alapjáraton berezonált, még a kormányt is rezegtette finoman.

Dehát lehet másutt másra mondták.

Meg az IFA is ilyen volt , alapjáraton úgy reszketett mint a vadászkutya .

2022. ápr. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én kicsit más szövegkörnyezetben hallottam ezt a kifejezést, amit nem tudok hova tenni. Forma-1-es autóra mondták, hogy ideges az autó. De az milyen? Hogy tud idegeskedni egy kocsi?
2022. ápr. 10. 14:43
 6/8 anonim ***** válasza:
pl dodge viper segge szárazon is idegesen viselkedik
2022. ápr. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#5 Ja hát az egy teljesen más jelentés, igen. F1-ben akkor mondják az autóra, hogy ideges, ha az autó nem vezethető stabilan. Egy megfelelő autó, ha megfelelően van beállítva az adott pályára, akkor nagyon stabilan tudják a pilóták azt vezetni. Kiszámíthatóan és pontosan viselkedik, ezáltal jobban lehet neki nyomni, gyorsabban lehet menni. Ellenben egy ideges autó az nem megfelelően viselkedik, nem úgy, ahogy azt a pilóta szeretné. Csúszkál, meginog, alul- vagy túlkormányzott, stb. Az ilyen autóban a pilóta nem tud megbízni, ezért sokkal visszafogottabban, óvatosabban és lassabban kell közlekedni, ellenkező esetben rövid időn belül a pálya szélén fog kikötni, mert nem fogja tudni az úton tartani.


#1 voltam

2022. ápr. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi.
2022. ápr. 10. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!