Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téli gumival nyáron közlekedni...

Téli gumival nyáron közlekedni. Okozhat bármi problémát? Milyen következményekkel járhat?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 10. 11:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%
Csökkent tapadás és anyagi öntökönrúgás.
2022. ápr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
48%
Tönkremehet a gumi, rosszabb esetben baleset, cseréld le.
2022. ápr. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
52%
Hát, téli mintázat magasabb üzemanyag fogyasztással párosul télen is. De nyáron hozzá jön az is, hogy a téli gumi melegben nagyon nyúlós és tapadós lesz, ez miatt még inkább növekedik az üzemanyag fogyasztás. Továbbá a tapadás sem lesz a legjobb, mivel nyáron az enyhén mintázott gumi tapad jobban. Szóval sem üzemanyag költségben, sem biztonságilag nem indokolt, sőt ellenzett a használata nyári körülmények esetén.
2022. ápr. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
54%
Rosszul fogalmaztam, téli gumj tapadós lesz, de nem olyan értelemben, hanem maga a gumi ragad picit oda az aszfaltra, de ez nem olyan tapadás, ami szükséges
2022. ápr. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
37%
Megéghet a futófelület, jobban kopik, kikeményedik. Télen majd jobban csúszkál, és fékezésnél az abs már a sima vizes úton is egyfolytában működésbe lép.
2022. ápr. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
64%

Húsz éve csak téli gumival járok úgy a szolgálati kocsimmal, mint a sajáttal. Az igaz, hogy gyorsabban kopik a téli, de a jól meválasztott téli gumi jobban tapad (picivel rövidebb fékút),és a nyári esőben sem úszik fel a kerék a nagyobb, mélyebb bordázat miatt.

nekem bevált a téli gumi állandó használata, annak ellenére, hogy mindenki helikopter.


Na bumm, legfeljebb sűrűbben cserélem. A kopottabb téli gumi nyárinak jég bőven jó, de a következő télnek már új gumival futok neki.


Amúgy nyáron nézegetem a parkoló kocsik gumiját, és minden negyediken téli gumi van. Ez nem jelenti azt, hogy a kérdező téli gumival járjon.


Lehet köpködni.

2022. ápr. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
38%
Nekem még a téli van fent, mert még nem volt lehetőségem cserélni, de 1 hét múlva fogom. Azt akarom hogy minél többet bírjanak ki a gumik, mert nem lopom a pénzt, nem olcsó egy szett gumi. Talán a legjobb választás mostmár a 4 évszakos, mert nincs durva tél.
2022. ápr. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
34%
Nagy melegben jelentősen megnő a fékút, annak azért lehetnek kellemetlen következményei.
2022. ápr. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
19%
6-os én szívesen köpködlek. Mit számít hogy a környezetet terheled a magasabb üzemanyag fogyasztással, és sűrűbb gumicserével annak tudatában, hogy a legszennyezőbb és legenergiaigényesebb eljárások egyike… De mit számít ugye. Pár ilyen elmebeteg kell még :) A nyári gumi is ha kellően mély, elvezeti a vizet.
2022. ápr. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
70%

Nincs itt akkora különbség mint egyesek hiszik.

Akkor miért van az hogy a kamionokon csak egyféle gumi van, pedig ott aztán számítana a tapadás és a hosszabb élattartam.

Meg vannak vezetva az ekberek ezzela gumi témával.

Kell a bevétel a gumi iparnak és ennyi.

Talán az autó versenyzőknak számit hogy milyen a gumi és ezzel század vagy ezred másodperseket is lehet nyerni, de a hétköznapi életben nincs jelentősége neki.

Én az ősszel cseréltem le a 16 éves nyári gumit és semmi baj nem volt vele soha.

2022. ápr. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!