Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez mennyire számít gányolásnak...

Ez mennyire számít gányolásnak, a küszöb foltozás?

Figyelt kérdés
Van egy 22 éve Vw Golf 4-em. Korához képest aránylag jó állapotú,bár van benne 310000km. Viszont a küszöbök eleje és hátulja is rozsdás(elkezdtem lecsiszolni flexel és átszakadt 3-4cm es lyukak lettek,csak a festék tartotta). Mutattam karosszériásnak,azt mondta,ha már ennyire átlukadt akkor belül is lehetnek gondok. 200000ft környéki árat mondott a javításra. Ezt sokallom mert irreálisan sokba van már így is az autó és így se tökéletes teljesen. Azt mondta van egy másik megoldás,bár nem szívesen csinál ilyet,ha kivágja az átszakadt darabokat és odaszab egy darab lemezt behegeszti és eldolgozza,újrafényezi.(viszont a küszöb belsejébe nem nyúl bele).Ez kb 70000ft lenne. Egy kollégám mondta,hogy van még ennél is olcsóbb: Én kivágom,ráfogatok egy darab lemezt,akár önmetsző csavarral,gitt,rücsi,spray festék és egy 10-es ből megvan(ez már a legalja lehet szerintem).Melyik megoldást választanátok. Nekem a 2. szimpatikus.
2022. ápr. 11. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs kicserélve a küszöb csak gányolás. Legalább magadnak gányolnád vagy el akarod adni?
2022. ápr. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egyenlőre még nem adnám el,mivel 4 év alatt kb 1millió rá lett költve
2022. ápr. 11. 14:48
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Annyi az pedig, nekünk két teljes küszöb külső-belső elem + padlólemezbe belevágás és csere, fényezéssel (eredeti karosszéria szín) 230 ezer. Ez ennyibe kerül.


Most ér 400-at a 16 éves autónk a piacon... Hülye voltam mikor bevállaltam, de kellett a kocsi továbbra is mert ingázós, műszaki előtt muszáj voltam megcsináltatni.


Ez tipikusan az a kategória, amitől nem tudsz megszabadulni, csak jelentős bukóval, tudom, én is ebben az ördögi körben vagyok.


Két dolgot tudsz, szívod a fogad, magadba harapsz, eladod hatalmas buktával és veszel egy fiatalt, vagy pedig használod, javíttatod amíg szét nem esik...

2022. ápr. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

az ország tele van ilyen önmetszővel, purhabbal takeszolt kocsival..

Te mennyire örülnék ha vennél egy kocsit, és ilyenekkel lenne tele? Vagy mennyire bíznád anyád életét egy kocsira ami az első kisebb balesetnél összecsuklik mert így van megcsinálva?


extrém példák ezek...de csak hogy értsd..

Ha már spúrkodsz akkor válaszd azt hogy kivág, foltoz, közben bele is nézhet hogy mennyire van elpusztulva a belseje.. aztán döntesz a folytatásról,.

2022. ápr. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem 300ért csinálták meg, 1 éve. Feleannyiért vettem az autót...
2022. ápr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%

Ha sosem adnád el akkor simán mehetne a lemezes szegecselés is, nem szólnak érte műszakin.

Bár nekem az alján van ilyen megoldás... kutya sem látja, kit érdekel? :D

Olcsó és tartós megoldás.

2022. ápr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Jah, nagyon tartós...
2022. ápr. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nekem 80 ezertből kicserélték mindkét oldalt a régi suzukin
2022. ápr. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát tartós nem lesz, a szépség rajtad múlik. Viszont ha ilyen módszerrel csinálod akkor kb vége a "Korához képest aránylag jó állapotú" jelzés használatának.


Pár műszakiig talán elég a 70ezres ajánlat is. De ha már a küszöböt kell akkor már megnézném az ajtók alját, dobbetétek alatt illetve a bekötési pontokat is.

2022. ápr. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ajtók hibátlan,dobbetétek is,bekötési pont is.Csak itt látni rajta rozsdát,Még az előző tulaj csináltathatott üregvédelmet,az látszik.
2022. ápr. 11. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!