Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines autóm van, gyakran...

Benzines autóm van, gyakran lassïtok motorfékkel. Okoz ez barmilyen kárt az autóban?

Figyelt kérdés

Egyesben vagy kettesben, sebességtől függően.

Előre is köszönöm a válaszolat!



2022. ápr. 11. 17:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy
2022. ápr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Nem, pont hogy jobb mintha lábfékeznél, mert nem kopnak a fékek és konkrétan olyankor 0 a fogyasztás, ha nem nyomsz gázt. Ha nagyobb sebességből váltogatsz visszafele, akkor egyesével kell és egyesbe már ne tedd be, legutolsó a 2-es.
2022. ápr. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyesben a motorfék azért nem tűnik túl realisztikusnak.
2022. ápr. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
egyesben, kettesben? Ez azért furcsa, én hármas alatt nem nagyon használom
2022. ápr. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
22%
#4 te vezetsz?😂😂 pont hogy 2-be lehet leghatékonyabban,főleg lejtőről lefelé.
2022. ápr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm a válaszokat. A családban hallottam vezetés közben, hog esetleg káros, gondoltam, megkérdezem szélesebb körben.

Rexlexből harmincnál, vagy meredek lejtőn az egyest is szoktam váltani. Az felesleges?

Két-harom éve az oktatóm konkrétan egy szót sem szólt róla, meg sem mutatta. Ez valahogy kimaradt. Oké, a driftelés is, de az talán érthető.

2022. ápr. 11. 18:02
 7/12 anonim ***** válasza:
26%

2-esben meredek lejtőn lefelé motorfék az oké

1-esben max akkor ha dugó van és 2 kmh-val kell gurulni de amúgy nem oké


kárt nem tesz de ha pl 5-ben vagy és piros lámpa fél kilométerre van akkor ne vissza váltogass 5-4-3-2 hanem tedd ki üresbe amikor már lelassultál 40 kmh körül és kezdene fulladni onnan lábfék

2022. ápr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. ápr. 11. 18:17
 9/12 anonim ***** válasza:
Max akkor káros, ha 2t autód van, de gondolom nem trabanttal jársz...meg amúgy még ott is szabadonfutós a 4. szóval 4.-ben lehet.🤷‍♂️
2022. ápr. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 krwkco ***** válasza:
100%

Én azt mondanám, hogy ha nem kapcsolgatsz vissza, csak hagyod az autót abban a sebességben lelassulni, amiben van, az egyértelműen nem árt. Ha elérte a minimális fordulatot, ahol még nem rángat, akkor kuplung, üres és fék.

Én visszakapcsolgatni nem szoktam. Az koptatja a kuplungot, de főleg a szinkrongyűrűket. Szerintem az már nem éri meg.

2022. ápr. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!